Daha güvenli bir iPhone için 6-haneli şifre - IHS Blog

Daha güvenli bir iPhone için 6-haneli şifre

iPhone ve iPad’lerde çoğunlukla 4-haneli bir sayısal parola kullanılıyor. Daha da güvenli olması için iOS 7 ile birlikte gelen alfanumerik, yani klavye kullanarak yazabileceğimiz şifreleri de seçebiliyoruz. Ancak …

iphone-digit

iPhone ve iPad’lerde çoğunlukla 4-haneli bir sayısal parola kullanılıyor. Daha da güvenli olması için iOS 7 ile birlikte gelen alfanumerik, yani klavye kullanarak yazabileceğimiz şifreleri de seçebiliyoruz. Ancak bu yöntem hiç de pratik olmuyor elbette.

Fakat Eylül ayında çıkan iOS 9 ile birlikte artık hem sadece rakamlardan oluşan hem de 4 yerine 6-haneli bir sayısal şifre seçilebiliyor.

Şifrenin 2 basamak daha fazla olması, kombinasyon sayısını 10.000 yerine 1.000.000’a taşıyor. Bu da 1 milyon farklı şifre anlamına geliyor ve şifreler bu sebeple çok daha güvenli oluyor.

Peki iPhone’da 6-haneli şifre nasıl ayarlanır?

Aslında iOS 9 ile birlikte yeni bir şifre belirlemek istediğimizde, artık 4 yerine 6-haneli bir şifre ekranı çıkıyor karşımıza. Ayarlar > Genel > TouchID ve Parola içerisinden “Parolayı Değiştir” seçildikten sonra “Parola Seçenekleri”ne tıklayarak alternatifler görülebilir ve “6 basamaklı sayısal kod” seçimi yapılabilir.

iphone-6-digit-2

Bu şekilde 4 yerine 6 haneli şifre kullanılabilir hale geliyor.

Etiketler

Bir Cevap Yazın