Google Play Store Çin'de 2016'da hayata geçecek - IHS Blog

Google Play Store Çin’de 2016’da hayata geçecek

Çin, kaçırılamayacak kadar büyük bir pazar olduğu için Google Play Store Çin’de 2016’da hayata geçecek gibi görünüyor. Apple’ın Çin pazarındaki dev büyümesinin ardından Google’ın da bu yönde hareketlenmesi şaşırtıcı …

google-play-store

Çin, kaçırılamayacak kadar büyük bir pazar olduğu için Google Play Store Çin’de 2016’da hayata geçecek gibi görünüyor. Apple’ın Çin pazarındaki dev büyümesinin ardından Google’ın da bu yönde hareketlenmesi şaşırtıcı değil.

Google’ın bölgesel servislerine desteği 2010 yılında iptal edilmişti. Ancak öyle görünüyor ki, Google Çin ile bir şekilde anlaşmaya ve hizmet sunmaya hazırlanıyor.

Ancak elbette Çin’de hizmet vermeye başlamak için Çin hükümetinin kurallarına uyulması gerekiyor. Google’ın bu konuda olumlu veya ılımlı bir adım atmadan Çin’de hizmetlerini sunması mümkün görünmüyor.

Konuşulanlara göre ise Google Çin pazarına girebilmek için bunu göze almaya hazır ve çalışmalara başlamış bile. İlk aşamada belirli bazı ürünlerle Çin pazarına girmek, ve daha sonra da payını arttırmayı hedefleyecek gibi görünüyor.

Apple’ın da benzer bir stratejiyle ilerlemiş ve başarıyla devam ediyor olması bu ihtimalleri güçlendiriyor denilebilir.

Etiketler

Bir Cevap Yazın