MongoDB Veri Tabanına Ticari Özellikler Ekliyor - IHS Blog

MongoDB Veri Tabanına Ticari Özellikler Ekliyor

MongoDB’nin en yeni sürümü; grafiksel araçlar, iş zekası bağlantıları ve uygulama performansını görüntülemeye yardımcı araçlar sayesinde NOSQL tabanlı veriye işletme analizcilerinin, veribilimcilerin, uzmanların ve diğer kullanıcıların erişebilmesini sağlıyor. …

MongoDB

MongoDB’nin en yeni sürümü; grafiksel araçlar, iş zekası bağlantıları ve uygulama performansını görüntülemeye yardımcı araçlar sayesinde NOSQL tabanlı veriye işletme analizcilerinin, veribilimcilerin, uzmanların ve diğer kullanıcıların erişebilmesini sağlıyor.

MongoDB 3.2 eklediği yeni araçlar ve özellikler sayesinde veri analizcilerine, veri tabanı yöneticilerine ve operasyonel ekiplere veri tabanının mevcut iş süreçlerine ve araç setlerine entegrasyonu noktasında kolaylıklar getiriyor. Bu özellikleri şöyle sıralayabilirz:

  • MongoDB Pusula. Bu grafiksel araç veri tabanlarını hızlı ve güvenli bir şekilde incelemek, görsel sorgular hazırlamak, kayıtları araştırmak ve dağıtım sırasında daha iyi kararlar almak için hazırlanmış.
  • İş Zekası MongoDB Bağlantı Aracı. Bu bağlantı aracı işletme analizcilerini, veri analizcilerini ve yöneticilerini sürece dahil etmek için bu kişilerin eski sistemlerinde kullandıkları iş zekası araçlarından elde ettikleri görüşlerin elde edilmesini sağlıyor.
  • Uygulama Performans İzleme Araç Entegrasyonu. Veri tabanı yöneticileri ve operasyonel ekipler New Relic ve AppDynamics gibi uygulama performansı izleme araçlarını satın almalarına gerek kalmadan MongoDB’yi ilişkisel veri tabanları ile yan yana yönetebiliyorlar.

MongoDB mevcut WiredTiger ve MMAPv1 depolama motorlarına yeni motorlar ekleyerek MongoDB 3.2’nin özellikle denetim altındaki endüstriler içerisinde yer alan kurumlardaki kritik görevlerde kullanılabilmesini sağlıyor:

  • Şifreli Depolama Motoru.Bu motor, hükümet denetimi altında yer alan çeşitli sanayi kuruluşlarının veriye güvenilir bir biçimde erişmeleri için verinin şifrelenmesini sağlıyor. Veri, güvenilir erişim kontrolleri ve hukuki analiz için denetimi mümkün kılmak amacıyla, iletilirken ve hareketsiz halde iken uçtan uca şifreleniyor.
  • Bellek İçi Depolama Motoru.Bu yeni motor sayesinde artık performans, işlevsellik ve veri güvenliği arasında seçim yapmak zorunda kalmayacaksınız. Motor, fraud tespiti, reklam teknolojisi ve kullanıcı profili yönetimi gibi önemli uygulamalar için öngörülebilir bir verimlilik sağlar ve gecikme süresini azaltıyor.

MongoDB 3.2 ayrıca kuruluşların veri tabanı içerisindeki veri kalitesi kurallarını merkezi olarak tanımlayabilmesini ve devreye sokabilmesini sağlayan yeni veri yönetişimi özelliklerine de sahip.

Etiketler

Bir Cevap Yazın