OpenCart Neden Online Şirketiniz İçin En İyi Seçenek? - IHS Blog

OpenCart Neden Online Şirketiniz İçin En İyi Seçenek?

OpenCart online mağaza açmak ve e-ticaret şirketlerini uygun maliyetle işletmek için kullanılan açık kaynak bir e-ticaret yazılımıdır. OpenCart’ı basit bir şekilde yükleyip, şablon seçip ürün ekledikten sonra sipariş …

OpenCart-Hosting

OpenCart online mağaza açmak ve e-ticaret şirketlerini uygun maliyetle işletmek için kullanılan açık kaynak bir e-ticaret yazılımıdır. OpenCart’ı basit bir şekilde yükleyip, şablon seçip ürün ekledikten sonra sipariş almaya hazır hale gelebilirsiniz. OpenCart küçük ve orta ölçekli internet şirketleri için Magento, Prestashop, osCommerce ve WordPress ecommerce gibi benzer platformlara kıyasla daha uygundur. Bunun sebepleri ise şunlardır:

Basit kurulum aşamalarıyla mağazayı daha hızlı bir şekilde açabilirsiniz

OpenCart’la bir online e-ticaret sistemini birkaç basit adımla oluşturabilirsiniz. Bu sistem bir kez kurulduktan sonra istediğiniz şablonu seçmek, ürünleri eklemek gibi birkaç basit adımla sitenizi kurabilir, sipariş almaya hazır hale gelebilirsiniz.

OpenCart kurulum

Ücretsiz veya ucuz tema ve modüllerle yatırım maliyetini azaltabilirsiniz

OpenCart’ta tek bir tıkla şablonlar arasında geçiş yapabileceğiniz veya mevcut sitenizin görünüşünü OpenCart’a taşıyabileceğiniz bir şablon sistemi vardır. OpenCart ayrıca kullanıcılarının işlevlerin kapsamını ihtiyaçlarına göre kolayca arttırabileceği modül tabanlı bir sistemdir. OpenCart’ta yapılandırması oldukça kolay ve hızlı olan 11 modül vardır.

OpenCart modüller

Sahip olduğu özelliklerle online şirketinizin yönetilmesini kolaylaştırır

Yönetime özgü tamamen işlevsel arayüz

Küçük ve orta bütçeli işletmelerin çoğunda şirket bünyesinde kadrolu olarak çalıştıracakları bir webmastera sahip olacakları bir bütçe bulunmamaktadır. Bu yüzden web sitelerinin bakımı çoğu zaman bir şirket çalışanına kalır. OpenCart’ın yönetici alanı müşteriler için oldukça kolay kullanımlıdır. Müşteriler hızlı bir şekilde ürün, ürün fotoğrafı, kategori ekleyebilir, SEO anahtar kelimeleri tanımlayabilir, teslimat seçeneklerini belirleyebilir ve popüler ödeme seçeneklerini ekleyebilir.

17 dilde destek mevcuttur

OpenCart’ı 17 dilden birini seçerek kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, OpenCart’ta çok dilli bir mağaza açmak da kolaydır. Yapmanız gereken tek şey dil paketini OpenCart mağazasına yüklemek ve istediğiniz dili yönetim paneline eklemektir. istediğiniz dilin yanındaki dil bayrağına tıklamanız yeterli olacaktır.

Çoklu mağazalar

OpenCart çoklu mağazaları desteklemektedir. Bu sayede iki ya da daha fazla mağazayı tek bir yönetim panelinden yönetebilirsiniz. Çoklu mağazalarla ilgili en güzel şey farklı mağazalar için farklı temaları kullanabilmeniz, böylece mağazalarınızın birbirinden tamamen farklı gözükebilmesi ve müşterilerinizin sizinle tamamen farklı şekillerde irtibata geçebilmesidir. Bunların hepsini tek bir panelden yönetmek mümkündür.

Çoklu mağaza yönetebilmenin avantajları şunlardır:

– Ürünlerin istediğiniz mağazalarda görünebilmesini sağlamak.

– Farklı varsayılan diller, para birimleri ve vergi sınıfları atayarak her mağazayı lokalize edebilmek.

– Her mağaza için farklı fiyatlandırmalar yapabilmek.

– Her mağaza için varsayılan bir müşteri grubu atayabilmek, böylece bazı mağazalarda perakende, bazı mağazalarda toptan satış yapabilmek.

Çoklu vergi oranları

OpenCart’la birden çok vergi bölgesi belirleyebilir, böylece ürünün hangi ülkeye gönderileceğine bağlı olarak doğru vergilerin ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Çeşitli ödeme kanalları

OpenCart’la birçok farklı ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz. Varsayılan OpenCart kurulumunda en popüler para işlemcileri için ödeme modülleri bulunmaktadır. Varsayılan ödeme kanalları hemen her şirket modeli için sorunsuz bir şekilde işlemektedir. Farklı ve daha amaca yönelik ödeme işlemcileri için ekstra modüller indirmeniz gerekebilir.

OpenCart ödeme

OpenCart’ta varsayılan olarak bulunan ödeme kanalları şunlardır:

– 2Checkout

– LiqPay

– WorldPay

– Authorize.Net

– Moneybookers

– Çek/Banka Havalesi

– PayPal

– PayPal Website Payment Pro

– PayPoint

– eWay

– Klarna

– SagePay

– Paymate

– AlertPay

– Banka Havalesi

– Vadesiz Ödemeler

– Teslimatta Ödeme

– Mağazada Ödeme

– Realex Ödemeleri

– BluePay

Sipariş gönderim seçenekleri

Sipariş gönderimi hemen her online mağazada mutlaka olması gereken bir özelliktir. OpenCart’ta önceden tanımlanmış birçok gönderim seçeneği bulunmaktadır.

OpenCart 10 gönderim seçeneğini varsayılan olarak destekler.

– Citylink

– Sabit fiyat

– Ücretsiz gönderim

– Ürün başına

– Parcelforce 48

– Mağazada Teslimat

– Posta

– UPS

– US Postal Service

– Ağırlığa Göre Gönderim

Yukarıdaki gönderim seçeneklerinden birini iki basit adımda seçebilirsiniz. İlk olarak Uzantılar > Gönderim’e gidin ve mağazanızda kullanmak istediğiniz gönderim seçeneğini yükleyin. Sonra seçtiğiniz gönderim yöntemini yapılandırın.

Satış raporu

Hangi tip şirketiniz olursa olsun, işlerinizin gün, hafta veya az bazında nasıl gittiğini analiz etmek için istatistiklere ihtiyacınız vardır. Satış raporları size bu konudaki tüm bilgileri sunar.

OpenCart’ta şu an 3 farklı rapor tipi bulunmaktadır. Raporlar’a gidip rapor tipini seçtiğinizde istatistik tablosunu görürsünüz.

– Satış Raporu: Gün, hafta veya ay bazında toplam satışı gösterir.

– İncelenen Ürünler: En çok hangi ürünlerin görüntülendiğini veya ziyaretçilerin en çok hangi ürünlerle ilgilendiğini gösterir.

– Satın Alınan Ürünler: En çok satılan ürünleri gösterir.

Şirketinizin satış performansıyla ilgili ayrıntılı bilgileri aldıktan sonra satışlarınızı arttıracak pazarlama planlarını daha kolay yapabilirsiniz.

SEO optimizasyonu

Arama motorlarının sonuçlar sayfasında üst sıralarda yer edinmek için ürünlerinizle ilgili doğru anahtar kelimeleri bulabilmeniz gerekir. OpenCart sayfaların tüm büyük arama motorları tarafından endekslenebileceği şekilde optimize edilmiştir ve belirli ürünler ve kategori meta açıklamaları için destek sunar. IHS’nin OpenCart uyumlu hosting paketi ile işinizi e-ticaret’e taşıyın!

Etiketler

Bir Cevap Yazın