PayPal Türkiye’deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. - IHS Blog

PayPal Türkiye’deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

İnternet üzerinden tüm Dünya’da alışveriş yapılmasını sağlayan ödeme sistemi olan PayPal, Türkiye’deki faaliyetlerini 6 Haziran Pazartesi günü tamamen durduracağını açıkladı. PayPal’ın internet sitesinden yapılan açıklamada aşağıdaki bilgiler yer …

paypal-turkiye

İnternet üzerinden tüm Dünya’da alışveriş yapılmasını sağlayan ödeme sistemi olan PayPal, Türkiye’deki faaliyetlerini 6 Haziran Pazartesi günü tamamen durduracağını açıkladı.

PayPal-Turkiye-Aciklamasi-SasirttiPayPal’ın internet sitesinden yapılan açıklamada aşağıdaki bilgiler yer alıyor.

“PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.” denildi.

Etiketler

1 yorum

  1.    Cevapla

    Ben bu kadar saçma başka bir uygulama görmedim Türkiye’de.
    Muhtemel olarak yeni hortlayan TR firmalarının baskısı ile oluşmuş birşey.

Bir Cevap Yazın