SEO'da Web Hosting Seçimi Önemli mi? - IHS Blog

SEO’da Web Hosting Seçimi Önemli mi?

SEO değeri günümüzde birçok web sitesi için arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almak için en önemli faktörlerden biri. Web sitesi yöneticilerinin ve sahiplerinin SEO değeri arttırma konusunda …

SEO-degeri-arttirma

SEO değeri günümüzde birçok web sitesi için arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almak için en önemli faktörlerden biri. Web sitesi yöneticilerinin ve sahiplerinin SEO değeri arttırma konusunda bilmesi ve dikkat etmesi gereken hususlar içinse şu soruların cevaplarının bilinmesi gerekir.

Web Hosting SEO’yu Etkiler Mi?

Web hosting günümüzde internet pazarlamacılığının en önemli unsurlarından birini teşkil ediyor. Arama motoru algoritması güncellemeleri ile ilgili birçok uyarı gelmekte ve bu uyarıları gözardı etmek online ticari hareketliliği kaybetmeye neden olabilir. Google ve diğer arama motorları kullanıcılarına yavaş web deneyimi sunan web sitelerini üst sıralara koymayacağı konusunu açıkça dile getiriyor. Arama motorlarında üst sıralarda yer almayı sağlayacak birçok başka faktör de bulunmakta ama web hızı bunların en başında geliyor.

SEO değeri ve hosting

Çalışma süresi artık SEO değeri bakımından önemli bir ölçüt halini almıştır, dolayısıyla sık sık çöken bir web sitesi SEO değeri bakımından da olumsuz bir etki yaratır. Web sitenizin performansını Google sayfa hızı aracıyla ölçebilirsiniz.

Özellikle dikkat etmeniz gereken iki web hosting terimi

Bant genişliği: Bant genişliği sunucudan belirli bir süre içerisinde istemciye iletilen veri oranı anlamına gelir. Sunucu veriyi gigabaytlar halinde gönderir. Veri internet erişim sağlayıcınız vasıtasıyla bilgisayara gönderilir. Verinin kablodan geçme hızı, bant genişliğiniz ne olursa olsun hep aynıdır. Kaba bir hesapla orta seviyede bir trafiği olan orta büyüklükte bir site için 5GB bant genişliği yeterli olacaktır. Ancak trafiği fazla olan siteler için ise Sınırsız bant genişliği olan Hosting paketlerini tavsiye etmekteyiz. Sınırsız Trafiği bulunan web hosting paketlerini incelemek için tıklayınız.

Disk alanı: Web hosting dilinde disk alanı, web dokümanlarınızın durabileceği alan veya bellek anlamına gelir. Bu dokümanlar grafik dosyaları, pdf dosyaları, flash dosyaları vs. olabilir. Birçok web hosting firması çok büyük disk alanları sunup bunun için de yüksek fiyatlar talep etmektedir ama basit bir web sitesi veya blog için disk alanı isteniyorsa bunun için çok fazla disk alanına ihtiyaç olmadığı bilinmelidir. Bu nedenle Bireysel Hosting ürünü ile başlamanızı tavsiye ederiz.

Hem şirketinizin amaçlarına hem de bütçenize uygun bir hizmet için doğru web hosting ürününü seçmeniz önemlidir. Bu aynı zamanda SEO değeri arttırma bakımından da olumlu sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Etiketler

2 yorum

  1.    Cevapla

    Seo konusunda hosting seçimi gerçekten önemli bir konu. Sitenin yayınının kesintisiz şekilde sürmesi, yüksek ziyaretçi sayılarında bile sorunsuz çalışması için kaliteli bir hosting firmasından ihtiyaca uygun bir hosting hizmeti almak gerekiyor. Sistem kaynaklarını gereksiz yere tüketmemesi ve hızlı şekilde açılması için web sitesinin optimize edilmesi de faydalı olacaktır. Google’ın pagespeed hız testi sitede yapılması gereken optimizasyonlar konusunda size rehberlik edebilir.

  2.    Cevapla

    Yıllardır İHS ile çalışıyorum ve hiç bir problem yaşamadım,aksine yaşadıklarımda ise destek ekibiyle anında çözümlediler.
    Şuanda gezi,seyahat,doğa sporları tarzında bir blogum var hosting hizmetini IHS den alıyorum ve gayette memnunum.

Bir Cevap Yazın