Virtual SAN’ın (VSAN) Başlıca Özellikleri - IHS Blog

Virtual SAN’ın (VSAN) Başlıca Özellikleri

Uygulamalarını hala VMware® Virtual SAN™ (VSAN) olmadan dağıtanlar bu haberde neden bir sonraki uygulamaları veya VDI dağıtımları için bu programı kullanmaları gerektiğini bu haberden öğrenebilir. Hewlett-Packard Enterprise (HPE) altyapınızı isteğinize …

virtual-san

Uygulamalarını hala VMware® Virtual SAN™ (VSAN) olmadan dağıtanlar bu haberde neden bir sonraki uygulamaları veya VDI dağıtımları için bu programı kullanmaları gerektiğini bu haberden öğrenebilir.

Hewlett-Packard Enterprise (HPE) altyapınızı isteğinize göre uyarlamanızı ve basitleştirmenizi kolaylaştıran ve daha iyi ve düşük maliyetli bir ölçeklendirme yapabilmenizi sağlayan çözümler sunar. VMware Virtual SAN (Storage Area Network) VMware’in Hiper-Birleşik Altyapılar için (HCI) önerdiği yazılım tabanlı depolama çözümüdür. Virtual SAN kullanıcılara IT iş yükü birimlerinde ve çeşitli durumlarda kolaylıkla dağıtıp yönetebilecekleri pek çok donanım seçeneği arasından seçim yapabilmeleri için gerekli kontrol ve esnekliği sağlamaktadır.

Virtual SAN’ın başlıca özellikleri:

  • Mimari ve Performans: Misafir sistem ara katmanı çekirdeği içine yerleşen Virtual SAN I/O veri yolunun tam üzerinde bulunur. Bunun sonucu olarak Virtual SAN, misafir ara katmanı üzerinde bağımsız olarak çalışan diğer sanal depolama araçları gibi bellek kaynaklarını çok fazla kullanıp CPU’dan ödün vermeden maksimum performans seviylerinde hizmet verir.
  • Ölçeklenebilirlik: Virtual SAN, esnek, kesintisiz ortamlar için depolama kümesi başına 2’den 64’e kadar sunucuya izin veren dağınık bir mimaridir. Kapasite ve performansın her ikisi de kümeye yeni bir sunucu ekleyerek yeniden ölçeklenebilir.
  • Yönetim ve Entegrasyon: Virtual SAN yüklenebilmesi için en başka yazılımlara ihtiyaç duymaz, bir kaç basit tık ile kurabilirsiniz. vSphere Web Client içerisinden yönetilir.
  • Otomasyon: VM depolama ve depolama servis hizmetleri, (kapasite, performans, ulaşılabilirlik) çalışma anında kurulabilen ya da değiştirilebilen VM merkezli kurallar aracılığıyla yönetilir.
Etiketler

Bir Cevap Yazın