Vodafone 2 Bin Müşterisinin Hesabının Hacklendiğini Bildirdi - IHS Blog

Vodafone 2 Bin Müşterisinin Hesabının Hacklendiğini Bildirdi

Vodafone U.K. 2 bin müşterisinin hesabına hackerlar tarafından erişildiğini belirtti. Bu olay İngiliz telekom şirketinin bu ay içinde başına gelen ikinci siber saldırı oldu. Vodafone sözcüsünün bildirdiğine göre …

vodafone-hacked

Vodafone U.K. 2 bin müşterisinin hesabına hackerlar tarafından erişildiğini belirtti. Bu olay İngiliz telekom şirketinin bu ay içinde başına gelen ikinci siber saldırı oldu.

Vodafone sözcüsünün bildirdiğine göre saldırganlar müşterilerin isimleri ve telefon numaralarıyla birlikte şube kodlarını ve banka hesap numaralarının son dört hanesini ele geçirdiler.

Sözcü “Bu olay Vodafone dışı bir kaynaktan elde edilen e-posta adreslerinin ve şifrelerin suçlular tarafından kullanılmasıyla meydana geldi” dedi.

Perşembe sabahı meydana gelen saldırıdan etkilenen müşterinin çok azı verilerinin Vodafone hesaplarında dolandırıcılık amacıyla kullanıldığını tespit ettiğini belirtti.

Sözcü “Hiçbir kredi kartı veya debit kart numarası ya da bu kartlarla ilgili herhangi bir ayrıntı ele geçirilmemiştir. Ne var ki, çalınan bu bilgiler bu 2 bin müşteriyi dolandırıcılık ve kimlik hırsızlığı riskiyle karşı karşıya bırakmaktadır, ” dedi.

Sözcü, şirketin bu olaydan etkilenen müşterileriyle iletişime geçtiğini, diğer müşterilerin ise endişelenmesine gerek olmadığını söyledi.

Geçen hafta geniş bant, TV, mobil ve sabit hat hizmet sağlayıcısı TalkTalk hacklendiğini ve 4 milyon müşterisinin kişisel bilgilerinin suçluların eline geçtiğini bildirmişti.

Bu saldırıda 21 bine yakın banka hesap numarası ve şube kodu ele geçirilmiş, olayla ilgili iki genç tutuklanmıştı.

Etiketler

Bir Cevap Yazın