Kampanyalar

Kampanya Bilgileri
Kampanya Adı
3. Kategori .TR Domain Tescilleri Başladı! Domainlerinizi Öncelikli Olarak Tescil Edin
Kampanya Başlangıç Tarihi
13.02.2024
Kampanya Bitiş Tarihi
07.08.2024
Kampanya Detayları

.kep.tr, .av.tr, .dr.tr, .com.tr, .org.tr, .net.tr, .gen.tr, .web.tr, .name.tr, .info.tr, .tv.tr, .bbs.tr, .tel.tr uzantılı domaine sahip kullanıcılar için öncelik tanınarak, kendilerine ait alan adının .tr uzantılı (Örn: x.com.tr için → x.tr | x.net.tr için → x.tr | x.org.tr için →x.tr) versiyonunu öncelikli olarak tescil edebileceklerdir.

Bu kapsamda 3. Kategorinin tamamlanması için altı aylık bir süre öngörülmüş olup 14 Şubat 2024 tarihinden 7 Ağustos 2024 tarihine kadarki altı aylık süreçte başvurular alınacak, 7 Ağustos 2024 ile 7 Eylül 2024 tarihleri arasında değerlendirmeler yapılarak tahsis işlemleri gerçekleştirilecektir.

25.08.2023 tarihinden önce tescil edilmiş ve yukarıdaki uzantılara sahip alan adı sahiplerine öncelik verilecektir. .TR domain tescili önceliği 25.08.2023 tarihinden sonra tescil edilmiş ilgili uzantılara sahip domainler için geçerli değildir.

Tescil işlemlerinizin başlatılabilmesi için aşağıdaki adımları izleyerek .tr domain tescil işlemlerinizi başlatabilirsiniz:

IHS Kontrol Panelinizden >> Alan Adı >> 3. Kategori .Tr Başvuru

İlgili sayfaya giriş yaptığınızda hesabınızda uygun alan adları için .TR başvurusu yapabileceksiniz.

-------------------------------------------------------------
www.ihs.com.tr
www.ihs.com.tr/edestek
www.ihs.com.tr/blog
-------------------------------------------------------------