Owncloud Dropbox Dosya Sunucusu Kiralama

OwnCloud ile kendi dropbox sunucunuzu hemen kiralayın.

Başlangıç

18,00$ 592,56₺
Ay
SEPETE AT

1 CPU

2 GB RAM

100 GB SSD

10 TB Trafik

Sınırsız Kullanıcı

2 Adet IP

Profesyonel

41,00$ 1.349,72₺
Ay
SEPETE AT

2 CPU

4 GB RAM

250 GB SSD

10 TB Trafik

Sınırsız Kullanıcı

2 Adet IP

Kurumsal

82,00$ 2.699,44₺
Ay
SEPETE AT

4 CPU

8 GB RAM

500 GB SSD

10 TB Trafik

Sınırsız Kullanıcı

2 Adet IP

OwnCloud Grafik

Kendi Profesyonel Google Drive'nızı Kurun!

IHS OwnCloud'u kısaca anlatmak gerekirse Dropbox, Google Drive benzeri bir uygulama olup, tamamen size özel bir yazılımdır. Tüm kontrol ve yetkilendirmenin sizin kontrolünüzde olduğu, size özel sunucularda sağlanan bir bulut depolama hizmetidir.

Sınırsız Kullanıcı

Lisans bedeli olmaksızın sınırsız sayıda kullanıcı oluşturabilir farklı yetkilendirmeler tanımlayabilirsiniz.

Tam Erişim

Hangi cihaz veya platformu kullandığınız farketmez IHS OwnCloud'a her yerden her cihazdan tam erişim sağlayabilirsiniz.

7/24 Uzman Destek

Tüm sorularınıza 7/24 ücretsiz destek.

Değiştirilebilir Paket Limitleri

Owncloud VDS Sunucu paket limitlerinizi kendiniz esnek olarak belirleyebilirsiniz.

OwnCloud VDS Sunucunuz Yıllık Şimdi Satın Alın 2 Ay Bizden Kullanın!

Memnun kalmadığınız takdirde 7 gün içerisinde iade ediyoruz.

PAKET SEÇ

Genel Özellikler

 • Türkçe kontrol paneli
 • Çoklu dil desteği
 • Diğer platformlar ile Sync özelliği
  Dropbox, Google Drive, FTP, Email, Ajanda ve Takvim vb.
 • Masaüstü ve mobil cihaz desteği
  IOS, Android, Windows, Mac, Linux
 • Dosya arama ve versiyonlama
 • Dosya düzenleme arayüzü
  Resim, MS office dosyaları, pdf vs.
 • ActiveDirectory ve Ldap desteği
 • Kota yönetimi ve raporlama
 • Kullanıcı hareketlerini loglama
 • Uygulama ve yazılım desteği
 • Dosya paylaşımı için kısa url
 • Dosya paylaşımı ve izin yönetimi

Owncloud VDS Sunucu ile neler yapabilirim ?

Güvenli Depolama ve Arşivleme

Güvenli Depolama ve Arşivleme

IHS OwnCloud ile verileriniz güven altında. Gelişmiş kullanıcı izin tanımlama ve kullanıcı girişi arayüzü sayesinde güvenli bir şekilde dosyalarınızı yedekleyebilir, istediğiniz çalışma alanına sekronize ederek indirebilir ve yükleme geçmişine göre aynı verileri farklı versiyonlarda arşivleyebilirsiniz.

Gelişmiş Çalışma Alanı

Gelişmiş Çalışma Alanı

IHS OwnCloud şirketinize veya topluluğunuza güvenli bir bulut çalışma alanı ve yedekleme alanı sağlar. Yapılan tüm kullanıcı ve yükleme-indirme hareketleri arşivlenir, dosyalar yükleme geçmişlerine göre versiyonlanır. Böylelikle tek çalışma ve yedekleme alanı sayesinde tüm kullanıcılar hiçbir karışıklık olmadan IHS OwnCloud sunucunuz üzerinde hızlı bir şekilde çalışmalarını gerçekleştirebilir.

Tam Erişim

Tam Erişim

IHS OwnCloud yazılım desteği ile işletim sisteminiz ve cihazınız farketmeksizin her yerden tam erişim sağlarsınız. Yazılım desteği ile masaüstünüzden ortak çalışma alanınıza yüklediğiniz dosyaya mobil telefonunuzdan hızlıca ulaşabilir, internet bağlantısı ve web browser desteği olan her platformdan dosyalarınızı düzenleyebilir ve indirebilirsiniz.

Hızlı ve Güvenli Paylaşım

Hızlı ve Güvenli Paylaşım

IHS OwnCloud gelişmiş dosya paylaşım sistemi sayesinde ister herkese açık özel kısa url adresi ile isterseniz tanımlı kullanıcılarınıza yetkilendirme yaparak verilerinizi anında güvenli ve hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz. Paylaştığınız dosyanın indirilme ve değişiklik geçmişini takip edebilirsiniz.

İNDİR
IHS OwnCloud Masaüstü
İNDİR
IHS OwnCloud Mobil

SIK SORULAN SORULAR

VDS Nedir ?

VDS (Virtual Dedicated Server) sanal sunucu anlamına gelen ingilizce kısaltmadır. Bu sanal sistemler yüksek erişilebilirlik(High Availability) ve Yük dengeleme (Load Balaning) altyapısı olan büyük donanımlar üzerinde koştuklarında ise Could Sunucu adını alırlar. IHS Telekom sanallaştırma katmanı VMWare, NetApp depolama ünitelerine bağlı, sanallaştırma için özel tasarlanmış sunucular üzerinde koşmaktadır.

VDS ile VPS 'in farkı nedir ?

VPS ve VDS arasındaki en önemli fark kullanılan sanallaştırma teknolojisidir. Yazılım tabanlı sanallaştırma katmanı üzerinde koşan sanal ortamlara VPS, donanım seviyesindeki sanallaştırma katmanı üzerinde çalışan sunuculara VDS Sunucu denir. Endüstride VPS adıyla satılan ürünler genellikle OpenVZ sanallaştırma katmanını tabanlı Virtuozzo ve benzeri ürünlerdir. Bu sanallaştırma teknolojilerinde bir hipervizör bulunmaz. Sanallaştırma mevcut işletim sistemi çekirdeği seviyesinde yapılır. Sanal ortamlar, üzerinde çalıştıkları işletim sisteminin birer klonudur ve kaynakları bulundukları sunucu kaynakları ile sınırlıdır. Bu sebeple bir VPS'e atanan CPU ve bellek gibi kaynaklar garanti edilemez. VPS mimarisinde izolasyon, yük dengeleme ve yüksek erişebilirlik sağlamak mümkün değildir.VDS ise VMWare gibi donanım seviyesinde sanallaştırma yapan teknolojiler üzerinde koşar. Sanallaştırma donanım seviyesinde olduğu için gerçek bir sunucudan farkı yoktur. Hipervizörleri sayesinde VDS'e atanan CPU , RAM gibi bütün kaynaklar garanti edilir. VDS mimarisinde izolasyon, yük dengeleme ve yüksek erişebilirlik kolayca sağlanabilmektedir.

Yönetilen Sunucu Hizmeti Nedir?

Müşterilerimiz, sunucu satın aldıklarında sunucunun yönetimini kendileri yapmakla yükümlüdür. Ancak sunucu yönetme bilginiz yok ise, sağladığımız Yönetilen sunucu hizmeti, IHS Telekom'dan alınan sunucular için sağladığımız, yönetimin tamamen IHS Telekom mühendisleri tarafından yapıldığı ücretli bir hizmettir. Bu sayede aldığınız sunucuyu maksimum performansla ve sorunsuz kullanabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.

VDS ile neler yapabilirim ?

• Büyük ölçekli web siteleri (alışveriş sistemi vb.) kurabilirsiniz.
• E-posta sunucusu (Exchange,Zimbra vb.) olarak kullanabilirsiniz.
• Yedekleme ve depo sistemi olarak kullanabilirsiniz.
• Oyun sunucusu kurabilirsiniz.
• Sunucu kaynakları sadece size aittir. Sunucunuz üzerinde dilediğiniz uygulamayı çalıştırabilirsiniz.

Hangi işletim sistemleri bulunuyor ?

Linux ( Centos 6, Centos 7 ve Ubuntu 16.04 ) - Windows 2008 R2 Standart Edition ve Windows 2012 işletim sistemlerine sahip sanal sunucularımız mevcuttur.

VDS sunucumda problem oluştuğunda nasıl destek alabilirim ?

www.ihs.com.tr/edestek destek talep sistemi kullanarak VDS sunucusu üzerindeki problemi IHS teknik personeline bildirebilirsiniz. Problemlerin çözümü 24 - 72 saati bulabilmektedir.

VDS sunucu hizmeti bir paylaşımlı hosting hizmeti değildir. Kullanıcıların tüm sistedemki bölümlere erişme yetkisi bulunmaktadır. VDS servisi, dedicated sunucu hizmeti olarak düşünülebilir. Kullanıcı VDS sunucusu üzerinde çalışan tüm servislerin stabil ve sürekli çalışmasından sorumludur.

Migrasyon servisi sağlıyor musunuz?

Eğer talep ederseniz operatörlerimiz sisteminizi mevcut platformunuzdan yeni IHS VDS platformuna ücretsiz olarak taşıyacaklardır. Bu servis sadece Plesk ve Cpanel platformlar için geçerlidir. Migrasyon servisi 48 - 96 saat kadar sürebilir.

Zimbra mı daha iyi Microsoft Exchange Server mi?

Kullanılan teknolojiler, kullanım kolaylığı ve ekonomik kriterler göz önüne alındığında, Zimbra; Microsoft Exchange'e nazaran daha üstün niteliklere sahiptir.
Ancak kurumunuzun kullanım alışkanlıklarına göre Zimbra yada Microsoft Exchange Server tercih edebilirsiniz.

Yönetilen Linux Sunucuya ne tür uygulamalar kuruyorsunuz?

Talep edeceğiniz ve Linux üzerinde koşabilen her tür uygulama (örn; Java, Tomcat, LifeRay, E-Ticaret yazılımı...vb gibi) IHS Telekom mühendisleri tarafından sunucunuza kurulur, yapılandırılır ve çalışır halde tarafınıza teslim edilir.

Yönetilen Linux Sunucular monitör ediliyor mu?

Evet. Yönetilen Linux Sunucular IHS Telekom mühendisleri tarafından monitör edilmektedir.

Proaktif sunucu yönetimi yapılan sunucular üzerindeki servislerin 7/24 izlenmesini ve SLA sınırları içinde hiçbir ihbar olmaksızın soruna müdahale edilmesi kapsar. Tespit edilen sorun Eskalasyon kapsamında gerektiğinde SMS ve Eposta aracılığı ile anında ilgililere ihbar edilir.

Yönetilen Linux Sunucu Servis Seviyesi kapsamı için tıklayınız.

Geri ödeme garantisi veriyor musunuz ?

VDS ürünleri için aylık kontratlarda iade garantisi bulunmamaktadır. Yıllık kontratlarda 7 günlük kullanım süresi tahsil edilerek ücret iadesi yapılmaktadır.