Hızlı SSL Sertifikaları

RapidSSL SSL Sertifikası

11,00 USD / YIL
 • 11,00 USD / YIL
 • RAPID SSL
 • Alan Adı Doğrulama
 • Mobil Uyumluluk
 • Site Mühürü
 • 128/256 BIT Şifreleme
 • Hemen temin
 • 99.9% Tarayıcı Uyumluluğu
 • Yeşil Adres Çubuğu
 • Subdomain Desteği
 • San Desteği
 • SGC Desteği

Thawte SSL123

31,00 USD / YIL
 • 31,00 USD / YIL
 • Thawte
 • Alan Adı Doğrulama
 • Mobil Uyumluluk
 • Site Mühürü
 • 128/256 BIT Şifreleme
 • Hemen temin
 • 99.9% Tarayıcı Uyumluluğu
 • Yeşil Adres Çubuğu
 • Subdomain Desteği
 • San Desteği
 • SGC Desteği

GeoTrust QuickSSL Premium

59,00 USD / YIL
 • 59,00 USD / YIL
 • GEOTRUST
 • Alan Adı Doğrulama
 • Mobil Uyumluluk
 • Site Mühürü
 • 128/256 BIT Şifreleme
 • Hemen temin
 • 99.9% Tarayıcı Uyumluluğu
 • Yeşil Adres Çubuğu
 • Subdomain Desteği
 • San Desteği
 • SGC Desteği

Hızlı SSL Sertifikaları başlangıç seviyesindeki e-ticaret siteleri, web tabanlı e-posta ve diğer güvenli iletişim ihtiyacı gerektiren ancak prestij ve yüksek seviyede güven gerektirmeyen diğer tüm uygulamalar için en hızlı ve en ekonomik çözümdür.

Yukarıda görmüş olduğunuz, RapidSSL,Thawte ve QuickSSL Premium SSL sertifikaları Symantec (Verisign) firmasına aittir. Bütün bankalarla %100 uyumludur. Hızlı SSL Sertifikalarının teslim süresi ortalama olarak 30 dakika sürmekte ve hiçbir belge gerektirmemektedir. Hızlı SSL Sertifikaları ile birlikte statik site mührü ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Hızlı SSL Sertifikaları diğer tüm SSL Sertifikaları gibi x509 ve PKCS standartlarına uygundur. 1024 bit anahtarlı asimetrik (RSA) ve istemcinin gücü oranında 256 bit'e kadar simetrik (RC4, AES) anahtar kullanarak şifreleme yapmaktadır.

Hızlı SSL Sertifikaları, kullanıcının, alan adına (domain) ait olan whois bilgisinde yer alan Administrator Contact e-posta adresine gönderilen onay linkinin onaylanması sonucu kullanıcıya iletilir.

RapidSSL

RapidSSL sertifikaları "Equifax Secure Global eBusiness CA-1" Sertifika Otoritesi Kök sertifikası özel anahtarı ile imzalanmaktadır. Bu sertifika bütün mevcut işletim sistemlerinin sertifika deposunda bulunduğundan comodo ve benzeri diğer bazı sağlayıcılardaki gibi ara güven otoritelerinin sertifikalarının işletim sistemine kurulmasına gerek yoktur. Tek kök sertifikadır.

Tüm RapidSSL sertifikaları ilk 7 gün boyunca kurulum hatalarından oluşabilecek kayıplara karşı sigortalıdır, bu tip bir durumda kontrol panelinizden otomatik olarak sertifikanızı yeniden üretebilirsiniz. Verisign distribütörü olan IHS Telekom bütün sertifika ürünleri için, her tür platforma ücretsiz kurulum desteği sağlamaktadır. Sertifika beklenenildiği şekilde çalışmadığı taktirde 7 gün içinde koşulsuz ücret iadesi yapılmaktadır.

E-fatura ve E-arşiv uygulamalarınız için bu SSL sertifikasını kullanabilirsiniz.

ThawteSSL Sertifikaları

Thawte SSL123 başlangıç seviyesindeki site güvenlik mührü gerektiren e-ticaret siteleri, web tabanlı e-posta gibi uygulamalar için en hızlı ve en ekonomik çözümdür.

Bir VeriSign Markası olan Thawte bütün bankalarla %100 uyumludur. Sertifika teslim süresi ortalama olarak 1-2 saat sürmekte ve hiçbir belge gerektirmemektedir. Thawte SSL123 ile birlikte dinamik site mührü ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Thawte SSL123 diğer tüm SSL Sertifikaları gibi x509 ve PKCS standartlarına uygundur. 1024 bit anahtarlı asimetrik (RSA) ve istemcinin gücü oranında 256 bit'e kadar simetrik (RC4, AES) anahtar kullanarak şifreleme yapmaktadır.

Thawte SSL123 sertifikaları "Thawte Server CA" Sertifika Otoritesi Kök sertifikası özel anahtarı ile imzalanmaktadır. Bu sertifika bütün mevcut işletim sistemlerinin sertifika deposunda bulunduğundan Comodo ve benzeri diğer bazı sağlayıcılardaki gibi ara güven otoritelerinin sertifikalarının işletim sistemine kurulmasına gerek yoktur. Tek kök sertifikadır.

Tüm Thawte SSL123 sertifikaları sertifika ömrü boyunca oluşabilecek veri kayıplarına karşı sigortalıdır, Sertifikanızı veya özel anahtarınızı kaybettiğinizde kontrol panelinizi kullanarak sertifikanızı yeniden üretebilirsiniz. Verisign distribütörü olan IHS Telekom bütün sertifika ürünleri için, her tür platforma ücretsiz kurulum desteği sağlamaktadır. Sertifika beklenenildiği şekilde çalışmadığı taktirde 7 gün içinde koşulsuz ücret iadesi yapılmaktadır.

QuickSSL Sertifikaları

QuickSSL Premium orta ölçekteki e-ticaret siteleri, web tabanlı e-posta ve diğer güvenli iletişim ihtiyacı gerektiren orta düzey prestij ihtiyacı olan ve yüksek seviyede güven gerektirmeyen diğer tüm uygulamalar için en hızlı ve en ekonomik çözümdür.

QuickSSL Premium %99 mobil cihaz uyumludur. PDA, Smartphone, Blackberry gibi mobil cihazlarla web tabanlı olarak e-posta iletişimi sağlanan , Microsoft Excange ve OWA gibi webmail uygulamaları için en ekonomik en hızlı çözümdür. QuickSSL Premium Mobil cihaz tarayıcı desteği Netfront 3.1+ for Nokia; Opera 7+; Palm/Handspring Blazer 2.0+; Microsoft Internet Explorer-Pocket PC 2003+; Microsoft Internet Explorer-Smartphone 2003+; Blackberry 4.0+; and ATT WAP 1.0. olarak sıralanabilir. QuickSSL Premium 2003 yılı ve sonrasında üretilmiş bütün mobil cihazlarda desteklenmektedir.

Bir Verisign Markası olan QuickSSL Premium bütün bankalarla %100 uyumludur. Özellikle Akbank ve İşbankası altyapısını kullanacak olan e-ticaret siteleri için denetim prosedürlerinin aşılması açısından önerilir. QuickSSL Preimum Sertifika teslim süresi ortalama olarak 2-3 dakika sürmekte ve hiçbir belge gerektirmemektedir. QuickSSL Premium ile Geotrust Onaylı Dinamik site mührü ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

QuickSSL Premium diğer tüm SSL Sertifikaları gibi x509 ve PKCS standartlarına uygundur. 1024 bit anahtarlı asimetrik (RSA) ve istemcinin gücü oranında 256 bit'e kadar simetrik (RC4, AES) anahtar kullanarak şifreleme yapmaktadır.

QuickSSL Premium sertifikaları "Equifax Secure Certificate Authority" Sertifika Otoritesi Kök sertifikası özel anahtarı ile imzalanmaktadır. Bu sertifika bütün mevcut işletim sistemlerinin ve mobil cihazın sertifika deposunda bulunmaktadır.

QuickSSL Premium sertifikaları Sertifika ömrü boyunca oluşabilecek veri kayıplarına karşı sigortalıdır, Sertifikanızı veya özel anahtarınızı kaybettiğinizde kontrol panelinizi kullanarak sertifikanızı yeniden üretebilirsiniz. Verisign distribütörü olan IHS Telekom bütün sertifika ürünleri için, her tür platforma ücretsiz kurulum desteği sağlamaktadır. Sertifika beklenenildiği şekilde çalışmadığı taktirde 7 gün içinde koşulsuz ücret iadesi yapılmaktadır.

E-fatura ve E-arşiv uygulamalarınız için bu SSL sertifikasını kullanabilirsiniz.

WildCard SSL Sertifikası Nedir?

Eğer alan adınıza ait satis.alanadiniz.com , secure.alanadiniz.com, bayi.alanadiniz.com ...vb gibi birden çok subdomain için SSL sertifikası almak istiyorsanız , 3 ayrı sertifika yerine tek bir SSL sertifikası kullanabilmenizi sağlar.

*.alanadiniz.com şeklinde sınırsız sayıda subdomain için RapidSSL WildCard Sertifikası kullanabilirsiniz.

Yeşil adres çubuğu için hangi sertifikayı almalıyım?

Yeşil adres çubuğu sadece EV ibareli sertifikalarda sağlanmaktadır. Yeşil adres çubuğu (EV SSL) sadece IE 7 ve 8, FireFox 3, Opera 9.5, Safari 3.2, Google Chrome 1.0 ve üzeri tarayıcılarında desteklenmektedir.

Extended Validation (EV) sertifikaları GeoTrust True Bussiness ID + EV ve Verisign Secure Site + EV ve Thawte markalarında mevcuttur.

EV Sertifika alınabilmesi için kuruluşun en az 2 yıldır faaliyette olduğunu gösterir resmi belge sağlaması zorunludur.

Neden EV SSL almalıyım?

Phishing ve diğer kimlik hırsızlığı saldırıları, online bankacılık işlemleri ve online alışveriş yapan internet kullanıcıları arasında giderek büyüyen bir korku haline gelmiştir.


EV SSL teknolojisi, “Yeşil Adres Çubuğu” özelliği ile güven olgusunu görselleştirerek, kullanıcılara en üst düzeyde güven sağlar. Kullanıcılar EV SSL kullanan bir web sitesini ziyaret ettiklerinde, tarayıcılarının adres çubuğu yeşil renge döner. Bu görsel uyarı bütün kullanıcılar tarafından kolayca farkedilir. Yeşil adres çubuğu içinde, sertifika sahibi kurumun kimlik bilgileri ve sertifikanın hangi sağlayıcı tarafından temin edildiğide hareketli bir şekilde gösterilir.


EV SSL teknolojisi ile kullanıcılarınızı güvenlik konusunda daha kolay bilgilendirilebilir, doğru adreste olup olmadıklarını daha kolay farketmelerini sağlayabilirsiniz.


EV SSL Sertifikası derin denetimler sonucu sağlanmaktadır, E-ticaret sitenizde EV SSL kullanarak sektördeki rakiplerinizle aranızdaki farkı belirginleştirebilir, firmanızı ön plana çıkartabilirsiniz.

EV SSL kullanarak kimlik hırsızlığını(Phishing) nasıl engelleyebiliriz?

Phishing; Kullanıcıların sahte ve taklit web sitelerine yönlendirilmeleri suretiyle e-posta hesabı ya da banka internet şubesi kullanıcı şifresi gibi kişisel bilgilerinin ele geçirilmesi yani kimlik hırsızlığı anlamına gelmektedir.


EV SSL teknolojisi, tarayıcının adres çubuğundaki renk kodları ile, web sitelerinin taklit edilmesine ve bu yöntemle kimlik hırsızlığı yapılmasına yüksek oranda engel olmaktadır.


Yeşil adres çubuğu web sitesinin kimliğinin onaylandığını ve iletişimin tamamen güvenli olduğunu kullanıcıya görsel olarak bildirir.


Eğer adres çubuğu kırmızı renge dönüyorsa; web sitesinin kimliğinin sahte, SSL Sertifikasının iptal edilmiş veya ilgili web sitesinin bir phishing sitesi olduğu kullanıcıya görsel olarak bildirilir.

EV SSL Tüketiciler tarafından biliniyor mu?

Tec-Ed Consumer Research tarafından 2008 yılında, 500 kullanıcı üzerinde yapılan bir araştırmaya göre;


Kullanıcıların 100% 'ü yeşil adres çubuğunu farkediyor.
Kullanıcıların 93%'ü yeşil adres çubuğu olan sitelerden alışveriş yapmayı tercih ediyor.
Kullanıcıların 97%'si yeşil adres çubuğu olan yani EV SSL kullanan sitelerde kredi kartını kullanmaktan çekinmiyor.
Kullanıcıların 77%'si önceden yeşil adres çubuğu gösteren, ancak daha sonra göstermeyen web sitelerinden alış veriş etmeyeceklerini belirtiyor.
Kullanıcıların 98%'i VeriSign markasını biliyor ve güveniyor.

Quick SSL Premium Farkı Nedir?

Quick SSL Premium Belge gerektirmeden alınabilecek en itibarlı sertifikadır. Belge gereksinimi olmadığından saatler içinde sertifika teslim edilebilir.

Site mührü , yaygın Mobil cihaz desteği ve sigorta kapsamı itibarı ile orta ölçekli e-ticaret uygulamaları için en uygun ve hızlı ürün Quick SSL Premium dur.

Quick SSL Premium %99 mobil cihaz uyumludur. PDA, Smatphone, Blackberry gibi mobil cihazlarla web tabanlı olarak eposta iletişimi sağlanan , Microsoft Excange ve OWA gibi webmail uygulamaları için en ekonomik en hızlı çözümdür. QuickSSL Premimum Mobil cihaz tarayıcı desteği Netfront 3.1+ for Nokia; Opera 7+; Palm/Handspring Blazer 2.0+; Microsoft Internet Explorer—Pocket PC 2003+; Microsoft Internet Explorer—Smartphone 2003+; Blackberry 4.0+; and ATT WAP 1.0. olarak sıralanabilir. Quick SSL Premium 2003 yılı ve sonrasında üretilmiş bütün mobil cihazlarda desteklenmektedir.

IHS Telekom hangi kuruluşlara SSL Sertifika ürünleri sağlıyor?

IHS Telekom, Ziraat Bankası, TEB, ING Bank, Şeker Sigorta gibi finans kuruluşlarına, THY , Escort , Sanko gibi büyük mükelleflere, binlerce KOBİ ve online mağazaya SSL Sertifika ürünleri destek ve danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.


Büyük ölçekli kurumsal PKI ve yüksek adetli SSL Sertifika ihtiyaçlarınız için lütfen 0 (216) 546 00 56 numaralı çağrı merkezimizi arayınız.

EV SSL Denetim Süreci Nasıl İşliyor?

EV SSL başvurusundad sonra, kurumunuzun denetimi uluslararası denetim firmaları tarafından yapılmaktadır.

Başvuru yapıldıktan sonra sırası ile Alan adı whois yönetici bilgilerinin teyid edilmesi, kurum iletişim bilgilerinin teyid edilmesi ve belge ibrazı ile ispatlanması ve son olarak başvuru sahibi kurum yetkilisi ile telefon aracılığı ile teyid maksatlı ingilizce sözlü mülakat yapılmaktadır.

RapidSSL Hangi kuruluşa ait?

RapidSSL 2005 Aralık tarihinde Geotrust tarafından satın alınmıştır. Geotrust ise 2007 Ocak ayında Verisign tarafından satın alınmıştır. RapidSSL şu an Verisign güvencesi altındaki bir marka ve üründür.

Intel vPro yönetim modülü için hangi sertifikayı almalıyım?

Intel vPro teknolojisi yazılım ya da donanım arızası yaşanan bilgisayarlara uzmanların, cihaz kapalı veya işletim sistemi çökmüşken bile uzaktan müdahale edilebilmesini sağlayan bir teknolojidir. Intel vPro yönetim modülü sadece Verisign Secure Site sertifikası ile çalışmaktadır.

Rapid SSL alırsam bankam kabul eder mi?

Evet Rapid SSL bütün bankalarla uyumludur. Ancak İşbank veya Akbank altyapısı kullanıyorsanız QuickSSL Premium tercih etmenizi öneririz. Bu bankalar onaylı site mührü denetimi yapmaktadırlar.

Rapid SSL neden birçok fimanın ürünlerinden daha ucuz?

Sertifika sağlayıcılığı esasen bir noterlik hizmetidir. Alan adınıza ait kamusal anahtarın (CSR) dijital olarak imzalanması işlemidir. Bir çok sertifika sağlayıcısı bu imzalama işlemi için değişik ücretler talep etmektedir. Bu bir pazarlama ve marka stratejisidir. Bir sertifika sağlayıcısı diğerine göre daha üstün veya güvenli değildir. RapidSSL, Dünyanın önde gelen Sertifika sağlayıcılarından GeoTrust 'ın bir markasıdır, ve geotrust teminatı altındadır.
CSR İmzalama işlemi, bütün sertifika sağlayıcılar tarafından RSA imzalama algoritması kullanılarak yapılır, bu imzalama işlemi RSA tarafından kriptografik standartlara bağlanmıştır. (PKCS - Public Key Cryptography Standart) ve bütün işlemler bu standartlara uygun olarak sağlanır.
Sertifika Sağlayıcısına gönderilen CSR kodu , sertifika sağlayıcısının özel anahtarı ile imzalanır, imzalanan CSR kodu artık ; "SSL Sertifikası" adını alır.
RSA Patent ve telif hakları nedeni ile, birinci kuşak sertifika sağlayıcılarının PKI yönetim maliyetleri çok yüksek olduğundan 2000 yılından önce endüstride var olan Verisign , Thawte gibi sağlayıcılar yüksek ücretlerle sertifika sağladılar. Birinci kuşak sertifika sağlayıcıları hala yüksek ücretlerle sertifika sağlamaya devam etmektedirler.
2000 yılı sonunda RSA patent ve telif haklarının sona ermesi ve ikinci jenerasyon sertifika sağlayıcıların sektöre girmesi ile birlikte düşük maliyetli sertifika ürünleride piyasada yer bulmaya başladılar.
SSL Sertifikalarında olduğu gibi IHS alan adı tescil hizmetinide dünya standartlarının oldukça altında sunmaktadır, Örneğin Verisign hala com , net , org uzantılı alan adlarının tescil servisi için yıllık 25 USD ücret almaktadır, buna karşılık IHS tamamen aynı olan tescil servisini 6,99 USD karşılığında kullanıcılarına sağlamaktadır. Sonuç olarak sağlanan servis ve kalite aynıdır.

Rapid SSL kullanan müşterilerinizden bazı referansları öğrenebilir miyim?

IHS, 2007 Haziran itibarı ile 1200 ün üzerinde e-ticaret uygulamasına SSL sertifika sağlayıcılığı yapmıştır. IHS tarafından Rapid SSL ile sertifikalandırılan web sitelerinden bazı örnekler aşağıdaki gibidir;

ihs.com.tr, e-destek.com,www.escort.com.tr, www.escortland.com.tr, gayet.net, trsms.com, mail.sekersigorta.com.tr, www.enplus.com.tr, shop.sahratelekom.com.tr, www.ekobilet.com , acarguvenlik.com.tr, bebekodasi.com, otomobilshop.com, kalelimarket.com, www.armayazilim.com, aytasarim.com, prghosting.com, qtechnics.net, www.navigasyon.org, hedefix.com, telekompazari.com, tikomarket.com, yeniufuklarnesriyat.com.

Bankam Başka marka SSL kullanmamı öneriyor...Ne yapmalıyım

Bütün SSL Sertifikaları (X.509v3 Standardı )aynı standartadır, dolayısı ile bir sertifika diğerine göre daha güçlü değildir, ancak itibar ve güvenilirlik olarak sertifikalar arasında farklılıklar vardır.Normal şartlarda herhangi bir sertifika markasını tercih edebilirsiniz.

İşbankası veya Akbank ile çalışıyorsanız , onaylı site mührü zorunluluğu nedeni ile Quick SSL Premium.

Dİğer bankalar iile çalışıyorsanız RapidSSL tercih edebilirsiniz. Daha yüksek prestij ve güven sağlamak için Geotrust True Bussiness ID ve Verising Secure Site ürünlerini tercih ediniz.

Sertifika kurulumu esnasında herşeyi yanlışlıkla sildim... ne yapacağım?

RapidSSL kurulum hatalarına karşı ilk 5 gün sigortalıdır, ilk 5 gün içinde yeni bir sertifika talep edebilirsiniz. Kullanıcıya Rapid SSL sertifikası sağlandıktan sonra başlayan ve 5 gün devam eden süreçten sonra yeni sertifika talepleri ve değişikliklerin gerçekleştirilmesi teknik olarak mümkün değildir.

QuickSSL Premium sertifika ömrü boyunca sigortalıdır. Dilediğiniz zaman istediğiniz kadar yeni sertifika üretebilirsiniz.

10000$ Sigorta nedir?

Sertifika Dijital kimliğinizi belgeler, bu kimlik bir şekilde 3. kişiler tarafından usülsüz kullanıldığı taktirde (Çalıntı halleri ...vb) 10000$ ye kadar sigortalıdır. Ancak bu durumun oluşabilmesi için özel anahtarınızın ve sertifikanızın başkaları tarafından ele geçirilmesi gerekmektedir. Bu tip bir durumun oluşması normal şartlar altında mümkün değildir.

Sertifika kurulumu için nasıl destek alabilirim ?

IHS sunucularında hosting veya VPS servisi bulunan kullanıcıların sertifika kurulum işlemi IHS operatörleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu işlem için kullanıcıların www.e-destek.com adresinden destek talebi oluşturmaları yeterlidir.

Hosting veya barındırma hizmeti IHS sunucularında bulunmayan kullanıcılar, kurulum işlemi için sunucu admin (yönetici) kullanıcı bilgilerini IHS operatörlerine bildirmek durumundadır. Aksi taktirde IHS 'nin kurulum desteği sağlaması mümkün değildir.