VDS Cloud Sunucu Kiralama

Cloud sunucunuzun kaynaklarını ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirleyin.

linux-icon Linux
windows-icon Windows
  • Centos 7
  • Ubuntu 18.04
  • Ubuntu 20.04
  • Windows 2012
  • Windows 2016
property-icon

Kontrol Panelleri ve Yazılımlar

close-icon Kapat

{{cP.panelName}}

+ {{cP.price}}.00$ + {{(cP.price * currency).toFixed(2)}}₺ / Aylık
cpu-icon

CPU

{{cpuName}}
ram-icon

RAM

{{ramName}}
hdd-icon

HDD

SSD

{{hddName}}
trafik-icon

Trafik

{{trafficName}}
property-icon

Ekstra Özellikler

close-icon Kapat

{{vds.vdsExtra.ssd.productName}}

+ {{((hddTotalPrice * vds.vdsExtra.ssd.ssdMultiplier) - hddTotalPrice).toFixed(2)}}$ + {{(((hddTotalPrice * vds.vdsExtra.ssd.ssdMultiplier) - hddTotalPrice)*currency).toFixed(2)}}₺ / Aylık

{{vds.vdsExtra.R1SoftYedekleme.productName}}

+ {{((hddTotalPrice * vds.vdsExtra.R1SoftYedekleme.R1Multiplier) + vds.vdsExtra.R1SoftYedekleme.R1BasePrice).toFixed(2)}}$ + {{(((hddTotalPrice * vds.vdsExtra.R1SoftYedekleme.R1Multiplier) + vds.vdsExtra.R1SoftYedekleme.R1BasePrice)*currency).toFixed(2)}}₺ / Aylık

{{vds.vdsExtra.extraIp.productName}}

+ {{ipAddressPrice.toFixed(2)}}$ + {{(ipAddressPrice * currency).toFixed(2)}}₺ / Aylık

{{ipAddress}}

{{vds.vdsExtra.mssql.productName}}

+ {{mssqlPriceCalc}}.00$ + {{(mssqlPriceCalc * currency).toFixed(2)}}₺ / Aylık

{{vds.vdsExtra.IDSIPS.productName}}

+ {{vds.vdsExtra.IDSIPS.price}}.00$ + {{(vds.vdsExtra.IDSIPS.price * currency).toFixed(2)}}₺ / Aylık
Remote Desktop Lisansı (1 Kullanıcı)

{{vds.vdsExtra.remoteDesktop.productName}}

+ {{remoteDesktopPrice.toFixed(2)}}$ + {{(remoteDesktopPrice * currency).toFixed(2)}}₺ / Aylık

{{remoteDesktop}}

{{vds.vdsExtra.serverManagement.productName}}

+ {{vds.vdsExtra.serverManagement.price}}.00$ + {{(vds.vdsExtra.serverManagement.price * currency).toFixed(2)}}₺ / Aylık

Toplam Tutar

{{(totalPriceVal*12).toLocaleString("en-US", {minimumFractionDigits: 2, maximumFractionDigits: 2})}}$ {{(totalPriceVal*12*currency).toLocaleString("en-US", {minimumFractionDigits: 2, maximumFractionDigits: 2})}}₺

{{totalPriceVal.toLocaleString("en-US", {minimumFractionDigits: 2, maximumFractionDigits: 2})}}$ {{(totalPriceVal*currency).toLocaleString("en-US", {minimumFractionDigits: 2, maximumFractionDigits: 2})}}₺ {{(totalPriceVal*10).toLocaleString("en-US", {minimumFractionDigits: 2, maximumFractionDigits: 2})}}$ {{(totalPriceVal*10*currency).toLocaleString("en-US", {minimumFractionDigits: 2, maximumFractionDigits: 2})}}₺
Sepete At

{{vdsName}} Özellikleri

Lisans
{{vdsName}} Lisansı
 
{{platformPrice.toFixed(2)}}$ {{(platformPrice * currency).toFixed(2)}}₺
Kontrol Paneli
{{urunOlustur[0]}}
 
{{urunOlustur[1]}}.00$ {{(urunOlustur[1] * currency).toFixed(2)}}₺
CPU
{{cpuName}}x2.0 GHZ
 
{{cpuTotalPrice.toFixed(2)}}$ {{(cpuTotalPrice * currency).toFixed(2)}}₺
RAM
{{ramName}}
 
{{ramTotalPrice.toFixed(2)}}$ {{(ramTotalPrice * currency).toFixed(2)}}₺
HDD
{{hddName}}
 
{{hddTotalPrice.toFixed(2)}}$ {{(hddTotalPrice * currency).toFixed(2)}}₺
SSD
{{hddName}}
 
{{(hddTotalPrice * vds.vdsExtra.ssd.ssdMultiplier).toFixed(2)}}$ {{((hddTotalPrice * vds.vdsExtra.ssd.ssdMultiplier) * currency).toFixed(2)}}₺
Trafik
{{trafficName}}
 
{{trafficTotalPrice.toFixed(2)}}$ {{(trafficTotalPrice * currency).toFixed(2)}}₺
IP
{{ipAddress + 2}} Adet

{{ipAddressPrice.toFixed(2)}}$ {{(ipAddressPrice * currency).toFixed(2)}}₺
{{vds.vdsExtra.serverManagement.productName}}
Detaylar için tıklayınız.
 
{{vds.vdsExtra.serverManagement.price}}.00$ {{(vds.vdsExtra.serverManagement.price * currency).toFixed(2)}}₺
Remote Desktop
{{remoteDesktop}} Adet

{{remoteDesktopPrice.toFixed(2)}}$ {{(remoteDesktopPrice * currency).toFixed(2)}}₺
Yedekleme
{{vds.vdsExtra.R1SoftYedekleme.productName}}
 
{{((hddTotalPrice * vds.vdsExtra.R1SoftYedekleme.R1Multiplier) + vds.vdsExtra.R1SoftYedekleme.R1BasePrice).toFixed(2)}}$ {{(((hddTotalPrice * vds.vdsExtra.R1SoftYedekleme.R1Multiplier) + vds.vdsExtra.R1SoftYedekleme.R1BasePrice) * currency).toFixed(2)}}₺
MSSQL
{{vds.vdsExtra.mssql.productName}}
 
{{mssqlPriceCalc}}.00$ {{(mssqlPriceCalc * currency).toFixed(2)}}₺
IDSIPS
{{vds.vdsExtra.IDSIPS.productName}}
 
{{vds.vdsExtra.IDSIPS.price}}.00$ {{(vds.vdsExtra.IDSIPS.price * currency).toFixed(2)}}₺
Zimra
Zimbra E-mail Server
 
Ücretsiz
OwnCloud
Dosya Paylaşım Sistemi
 
Ücretsiz
Exchange STD
{{exchangeSTD}} Adet
 
{{exchangeSTDPrice.toFixed(2)}}$ {{(exchangeSTDPrice * currency).toFixed(2)}}₺
Taşıma
Migrasyon Hizmeti
 
Ücretsiz
Destek
7/24 Standart Destek Hizmeti
 
Ücretsiz

Linux Cloud Sunucu Kiralama

Linux Cloud sunucu servislerimiz Centos ve Ubuntu işletim sistemleri ile sağlanmaktadır. Herhangi bir kontrol paneli bulunmaz. SSH erişimi ile direkt olarak Cloud Sunucuza erişebilirsiniz.

Windows Cloud Sunucu Kiralama

Microsoft Windows 2008 ve 2012 işletim sistemi ile birlikte gelir. Herhangi bir kontrol paneli bulunmaz. Uzak Masaüstü erişimi ile direkt olarak Cloud Sunucunuza erişebilirsiniz.

Yönetilen Sunucu Kiralama

Yönetilen Sunucu sayesinde bütün sunucu yönetim işlemlerini ve operasyonunu IHS’nin uzman ekibine devredin, siz sadece kendi işinize odaklanın. Sertifikalı IHS mühendisleri sunucunuzu en doğru şekilde yapılandırarak, iş operasyonunuzun sağlıklı bir şekilde yürümesini sağlar.
Yönetilen Cloud Sunucu hizmet kapsamlarını ve servis seviyelerini öğrenmek için tıklayınız.

Linux Plesk Sunucu Kiralama

Linux işletim sistemi üzerinde 30 Domain Lisanslı Plesk yönetim paneli ile sağlanan Cloud sunucudur. Plesk yönetim paneli ile sunucunuza hiç login olmadan kullanıcı,hosting ve eposta hesapları oluşturabilir ve yönetebilirsiniz.

Windows Plesk Sunucu Kiralama

Windows işletim sistemi üzerinde 30 Domain Lisanslı Plesk yönetim paneli ile sağlanan VDS sunucudur. Plesk yönetim paneli ile sunucunuza hiç login olmadan kullanıcı,hosting ve eposta hesapları oluşturabilir ve yönetebilirsiniz.

Microsoft Exchange Server Standart

Anahtar teslim Microsoft Exhange VDS Sunucu ile kurumunuzun elektronik posta iletişimi için gerekli ilk yatırım maliyetlerini sıfırlayabilir, operasyon, barındırma ve lisans masraflarını büyük ölçüde düşürebilirsiniz. Bu sürüm OWA, Outlook ve Mobil Cihaz İstemci Desteği, Takvim ve Kontak paylaşma gibi standart özellikleri kapsar.

Zimbra Eposta Sunucusu Kiralama

Zimbra kurumunuzun bütün eposta (IMAP, Webmail), takvim, iş akışı, randevu, doküman paylaşımı ihtiyaçlarını çözebileceğiniz son derece gelişmiş bir Eposta Sunucusudur. Anahtar teslim Zimbra Sunucu ile kurumunuzun bütün eposta iletişim altyapısını dünyanın en güçlü mesajlaşma ve iletişim platformu üzerine kurabilir, operasyon, barındırma ve lisans masraflarını %95 mertebesinde düşürebilirsiniz. 

Zimbra Sunucunuzun üstünde sınırsız eposta hesabı ve domain ekleyebilirsiniz. Türkçe dahil 27 farklı dil destekli Webmail istemcisi ve web tabanlı yönetim konsolu ile hızlı ve pratik bir iletişim altyapısı sunar. Zimbranın hazır 100'lerce Zimlet uygulaması ile iş modelinize uygun entegrasyonlar yapabilir eposta sisteminizi yazılımlarınızla entegre edebilirsiniz.

Hazır Zimbra Zimletlerini https://www.zimbra.org/extend/ adresinde inceleyebilirsiniz.

MSSQL Server Web Edition Sunucu Kiralama

Anahtar teslim Microsoft SQL Server ile kurumunuzun bütün veritabanı ihtiyaçlarını güçlü ve yüksek erişilebilirlikteki IHS Cloud Servislerine taşıyabilir, operasyon, barındırma ve lisans masraflarını %95 mertebesinde düşürebilirsiniz.

Ücretsiz Migrasyon Servisi

Başka bir servis sağlayıcıda barınan VPS, VDS yada Dedicated Sunucunuzu IHS Bulut Sunucu mimarisine mi taşımak istiyorsunuz? O halde bırakın bütün operasyonu biz üstlenelim. Uzman mühendislerimiz ile bir başka ortamdaki sunucunuzu ücretsiz olarak IHS Bulut Sunucu mimarisine taşıyalım.

Fanatik Destek

Cloud Sunucu servisinizde yaşadığınız sorunları destek ekiplerimize 7/24 Destek Talep Sistemi üzerinden iletebilirsiniz.

VDS (Virtual Dedicated Server) sanal sunucu anlamına gelen ingilizce kısaltmadır. Bu sanal sistemler yüksek erişilebilirlik(High Availability) ve Otomatik Kaynak Planlayıcı altyapısı olan büyük donanımlar üzerinde koştuklarında ise Bulut Sunucu (Cloud Server) adını alırlar. IHS sanallaştırma katmanı VMWare Sanallaştırma Sistemi, NetApp ve Dell depolama ünitelerin bağlı, sanallaştırma için özel tasarlanmış IBM ve Dell marka (örn. X3850, X3950, Dell R740 vb..) sunucular üzerinde koşmaktadır.

VDS ve VPS Farkı nedir

VPS ve VDS arasındaki en önemli fark kullanılan sanallaştırma teknolojisidir. VPS sunucular yazılım tabanlı sanallaştırma katmanı üzerinde koşan sanal ortamlara, VDS ise donanım seviyesindeki sanallaştırma katmanı üzerinde çalışan sunuculara verilen isimdir. Endüstride VPS adıyla satılan ürünler genellikle OpenVZ, KVM gibi sanallaştırma katmanını tabanlı ürünlerdir. Bu sanallaştırma teknolojilerinde bir hipervizör bulunmaz. Sanallaştırma mevcut işletim sistemi çekirdeği seviyesinde yapılır. Sanal ortamlar, üzerinde çalıştıkları işletim sisteminin birer klonudur ve kaynakları bulundukları sunucu kaynakları ile sınırlıdır. Bu sebeple bir VPS'e atanan CPU ve bellek gibi kaynaklar garanti edilemez. VPS mimarisinde izolasyon, yük dengeleme ve yüksek erişebilirlik sağlamak mümkün değildir.VDS ise VMWare gibi donanım seviyesinde sanallaştırma yapan teknolojiler üzerinde koşar. Sanallaştırma donanım seviyesinde olduğu için gerçek bir sunucudan farkı yoktur. Hipervizörleri sayesinde VDS'e atanan CPU , RAM gibi bütün kaynaklar garanti edilir. VDS mimarisinde izolasyon, yük dengeleme ve yüksek erişebilirlik kolayca sağlanabilmektedir. 

IHS Cloud Sunucu mimarisi; üzerinde barınan bütün sanal sunucuları kendilerine tahsis edilen CPU ve RAM gibi kaynakları en verimli şekilde kullanacağı yedekli bir şekilde tasarlanmıştır (VMWare DRS). Tam yedekli sanallaştırma altyapısı sayesinde üyesi olan bir donanım ünitesi arıza yaptığında eş zamanlı olarak bulut üyesi olan bir başka donanım bu arızalanan donanımın yükünü üzerine alır.

Sanallaştırma mimarisi depolama donanım ünitelerinde N+2, Sunucu donanım ünitelerinde N+3, ağ cihazları ve Elektrik altyapısında N+1 yedeklilik katmanı ile kurulmuştur. IHS Cloud Sunucu mimarisi üzerindeki sunucuların herbiri ayrı bir (VLAN) Sanal ağ ile omurgaya erişir. Bu sayede bütün sunucuların ağ iletişimi birbirinden izole edilir.

İnternet projelerinizi IHS'nin ölçeklenebilir Cloud mimarisi üzerine taşıyarak projenizin yaşam döngüsü içinde ihtiyaç duyacağı kaynakları ekonomik olarak kiralayabilir ve toplam sahip olma maliyetlerinizi büyük oranda düşürebilirsiniz.

Cloud Sunucu için bazı örnek uygulama alanları

- Mağazacılık Yazılımları
- Muhasebe Yazılımları
- Web sunucusu
- E-posta Sunucusu
- Veritabanı Sunucusu
- Oyun Sunucusu
- ERP, CRM Sunucuları
- Yedekleme Sunucuları
- Disaster Recovery

Cloud Sunucuzu dilerseniz hazır ürünler arasından seçebilir veya özel altyapı gereksinimi duyan kurumsal projeleriniz için 0850 466 5 447 numaralı telefondan kurumsal satış sorumlusu ile görüşebilirsiniz. Gereksinimleriniz doğrultusunda ölçekleyebilir ve ihtiyaç duyduğunuz performansa çok daha az ödeyerek sahip olabilirsiniz!


VDS Nedir ?

VDS (Virtual Dedicated Server) sanal sunucu anlamına gelen ingilizce kısaltmadır. Bu sanal sistemler yüksek erişilebilirlik(High Availability) ve Yük dengeleme (Load Balaning) altyapısı olan büyük donanımlar üzerinde koştuklarında ise Could Sunucu adını alırlar. IHS Telekom sanallaştırma katmanı VMWare, NetApp depolama ünitelerine bağlı, sanallaştırma için özel tasarlanmış sunucular üzerinde koşmaktadır.

VDS ile VPS 'in farkı nedir ?

VPS ve VDS arasındaki en önemli fark kullanılan sanallaştırma teknolojisidir. Yazılım tabanlı sanallaştırma katmanı üzerinde koşan sanal ortamlara VPS, donanım seviyesindeki sanallaştırma katmanı üzerinde çalışan sunuculara VDS Sunucu denir. Endüstride VPS adıyla satılan ürünler genellikle OpenVZ sanallaştırma katmanını tabanlı Virtuozzo ve benzeri ürünlerdir. Bu sanallaştırma teknolojilerinde bir hipervizör bulunmaz. Sanallaştırma mevcut işletim sistemi çekirdeği seviyesinde yapılır. Sanal ortamlar, üzerinde çalıştıkları işletim sisteminin birer klonudur ve kaynakları bulundukları sunucu kaynakları ile sınırlıdır. Bu sebeple bir VPS'e atanan CPU ve bellek gibi kaynaklar garanti edilemez. VPS mimarisinde izolasyon, yük dengeleme ve yüksek erişebilirlik sağlamak mümkün değildir.VDS ise VMWare gibi donanım seviyesinde sanallaştırma yapan teknolojiler üzerinde koşar. Sanallaştırma donanım seviyesinde olduğu için gerçek bir sunucudan farkı yoktur. Hipervizörleri sayesinde VDS'e atanan CPU , RAM gibi bütün kaynaklar garanti edilir. VDS mimarisinde izolasyon, yük dengeleme ve yüksek erişebilirlik kolayca sağlanabilmektedir.

cPanel Pro Cloud Nedir ?

cPanel Pro Cloud, cPanel'in 30 kullanıcıya kadar desteklediği lisans modelidir. Bu lisans modelinde WHM panel üzerinden maksimum 30 kullanıcı oluşturabilirsiniz. Daha fazla kullanıcı ihtiyacınız varsa cPanel Plus yada cPanel Premier lisanlarına geçiş yapabilirsiniz.

VDS ile neler yapabilirim ?

• Büyük ölçekli web siteleri (alışveriş sistemi vb.) kurabilirsiniz.
• E-posta sunucusu (Exchange,Zimbra vb.) olarak kullanabilirsiniz.
• Yedekleme ve depo sistemi olarak kullanabilirsiniz.
• Oyun sunucusu kurabilirsiniz.
• Sunucu kaynakları sadece size aittir. Sunucunuz üzerinde dilediğiniz uygulamayı çalıştırabilirsiniz.

Hangi işletim sistemleri bulunuyor ?

Linux ( Centos 6, Centos 7 ve Ubuntu 16.04 ) - Windows 2008 R2 Standart Edition ve Windows 2012 işletim sistemlerine sahip sanal sunucularımız mevcuttur.

VDS sunucumda problem oluştuğunda nasıl destek alabilirim ?

www.ihs.com.tr/edestek destek talep sistemi kullanarak VDS sunucusu üzerindeki problemi IHS teknik personeline bildirebilirsiniz. Problemlerin çözümü 24 - 72 saati bulabilmektedir.

VDS sunucu hizmeti bir paylaşımlı hosting hizmeti değildir. Kullanıcıların tüm sistedemki bölümlere erişme yetkisi bulunmaktadır. VDS servisi, dedicated sunucu hizmeti olarak düşünülebilir. Kullanıcı VDS sunucusu üzerinde çalışan tüm servislerin stabil ve sürekli çalışmasından sorumludur.

Migrasyon servisi sağlıyor musunuz?

Eğer talep ederseniz operatörlerimiz sisteminizi mevcut platformunuzdan yeni IHS VDS platformuna ücretsiz olarak taşıyacaklardır. Bu servis sadece Plesk ve Cpanel platformlar için geçerlidir. Migrasyon servisi 48 - 96 saat kadar sürebilir.

Zimbra mı daha iyi Microsoft Exchange Server mi?

Kullanılan teknolojiler, kullanım kolaylığı ve ekonomik kriterler göz önüne alındığında, Zimbra; Microsoft Exchange'e nazaran daha üstün niteliklere sahiptir.
Ancak kurumunuzun kullanım alışkanlıklarına göre Zimbra yada Microsoft Exchange Server tercih edebilirsiniz.

Yönetilen Linux Sunucuya ne tür uygulamalar kuruyorsunuz?

Talep edeceğiniz ve Linux üzerinde koşabilen her tür uygulama (örn; Java, Tomcat, LifeRay, E-Ticaret yazılımı...vb gibi) IHS Telekom mühendisleri tarafından sunucunuza kurulur, yapılandırılır ve çalışır halde tarafınıza teslim edilir.

Yönetilen Linux Sunucular monitör ediliyor mu?

Evet. Yönetilen Linux Sunucular IHS Telekom mühendisleri tarafından monitör edilmektedir.

Proaktif sunucu yönetimi yapılan sunucular üzerindeki servislerin 7/24 izlenmesini ve SLA sınırları içinde hiçbir ihbar olmaksızın soruna müdahale edilmesi kapsar. Tespit edilen sorun Eskalasyon kapsamında gerektiğinde SMS ve Eposta aracılığı ile anında ilgililere ihbar edilir.

Yönetilen Linux Sunucu Servis Seviyesi kapsamı için tıklayınız.

Geri ödeme garantisi veriyor musunuz ?

VDS ürünleri için aylık kontratlarda iade garantisi bulunmamaktadır. Yıllık kontratlarda 7 günlük kullanım süresi tahsil edilerek ücret iadesi yapılmaktadır.