Apple'ın ilk Android uygulaması: Move to iOS - IHS Blog

Apple’ın ilk Android uygulaması: Move to iOS

iOS 9’un yayınlanmasıyla birlikte geçiş yapanların oranı ilk gün sonunda %12’ye çıkmıştı. Bu oran geçtiğimiz senenin iOS 8 geçiş oranına göre 2 kat hızlı olmasına rağmen Apple ayağını …

move-to-ios-3

iOS 9’un yayınlanmasıyla birlikte geçiş yapanların oranı ilk gün sonunda %12’ye çıkmıştı. Bu oran geçtiğimiz senenin iOS 8 geçiş oranına göre 2 kat hızlı olmasına rağmen Apple ayağını gazdan çekmiyor ve Android kullanıcıları da iOS platformuna katmak için çalışıyor.

Her sene Android’den iOS’e geçiş artarken, Apple bu sene bir Android uygulamasıyla bu geçişi hızlandırmak niyetinde: Move to iOS.

move-to-ios-2

Bu uygulama sayesinde Android kullanıcıları kolayca iOS’e geçiş yapabiliyor, uygulamalarını olmasa da, rehberini, mesajlarını, fotoğraf ve videolarını, yer işaretlerini, takvimlerini ve e-posta hesaplarını hiç uğraşmadan ve güvenli bir şekilde taşıyabiliyorlar.

Elbette bu da “geçiş” yapmayı düşünenler için ekstra bir kolaylık.

Android’den iOS’a geçiş yapmak için uygulama özel bir WiFi ağı yaratıyor ve bir parola yardımıyla iOS cihazı ile Android cihazını birbirine bağlıyor. Böylece hiç bir veri internet ortamına taşınmadan, hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde iOS’e geçmiş oluyor.

move-to-ios-1

Etiketler

Bir Cevap Yazın