DDoS saldırılarının ortalama boyutu %52 arttı! - IHS Blog

DDoS saldırılarının ortalama boyutu %52 arttı!

DDoS saldırılarının ortalama boyutu %52 artarak 5.53 Gbps seviyesine yükseldi. Verisign’ın açıkladığı rapora göre bir kısım saldırılar Bitcoin transferlerini hedef alsa da, ağırlık finans sektöründe. “The Q2 2015 …

DDoS-Attack

DDoS saldırılarının ortalama boyutu %52 artarak 5.53 Gbps seviyesine yükseldi. Verisign’ın açıkladığı rapora göre bir kısım saldırılar Bitcoin transferlerini hedef alsa da, ağırlık finans sektöründe.

“The Q2 2015 DDoS Trends” raporuna göre geçtiğimiz senenin ilk yarısına göre, 2015’in ilk 6 ayında saldırı adetlerinde %34 artış yaşanırken, saldırıların 3’te 1’inden fazlasının odağında IT servisleri, Cloud ve SaaS müşterileri yer alıyor.

Verisign, BitCoin için yapılan DDoS saldırılarının genellikle küçük bir grup tarafından yapıldığına inanıldığını açıklarken, bu saldırıların bankacılık, BitCoin dönüşümü yapılan yerler ve oyuncuların çoğunlukta olduğu sektörlerde yoğunlaştığını paylaşıyor.

Bu çeyrekte ise en çok saldırı NTP ve SSDP trafiğiyle birlikte UDP flood’ı şeklinde daha çok medya ve eğlence sektörüne yapılmış durumda. Saldırıların boyutu ise 82 Gbps’ı buluyor.

Etiketler

Bir Cevap Yazın