Facebook, "Kişisel Asistan M" ile mesajlaşmanın ötesine geçmek istiyor - IHS Blog

Facebook, “Kişisel Asistan M” ile mesajlaşmanın ötesine geçmek istiyor

Bir çok mesajlaşma uygulaması, farklı amaçlara hizmet ediyor. Whatsapp, Snapchat, Kik, Messenger vb. ile pazarda farklı konumlara oynarken, Facebook “M” ile bunun bir adım ötesine geçmek ve yeni …

facebook-m-1

Bir çok mesajlaşma uygulaması, farklı amaçlara hizmet ediyor. Whatsapp, Snapchat, Kik, Messenger vb. ile pazarda farklı konumlara oynarken, Facebook “M” ile bunun bir adım ötesine geçmek ve yeni bir ihtiyaca cevap vermeyi hedefliyor.

Facebook M ile birlikte Google Now ve Apple Siri gibi, ama bir anlamda da onlardan çok daha farklı bir kişisel asistan yaratıyor. Bu asistan kullanıcılar için işleri yapacak, bir şeyler satın alacak, hediyeler gönderecek, rezervasyonlar yapacak, seyahat planlayacak veya biz ne istiyorsak onu yerine getirecek.

facebook-m-2

Facebook M, bir yapay zeka ürünü değil. Arkasında gerçek insanlar var ve bu insanlar kullanıcıların ihtiyaçlarını anlayıp yerine getirilmesi için çalışıyor olacaklar. Elbette zaman ilerledikçe Facebook da bunların bir kısmını otomatize etmeye çalışacak.

facebook-m-3

M şu anda erken beta sürecinde, yani henüz çok kısıtlı bir kitle kullanabiliyor. Ancak hayata geçtiğinde Facebook’un bu alanda rakiplerine göre ciddi bir şekilde öne çıkacağını söylemek mümkün.

facebook-m-4

Facebook M hakkında detaylı bilgi almak ve David Marcus’un lansman post’una göz atmak için tıklayabilirsiniz.

 

Etiketler

Bir Cevap Yazın