Infoblox, Ağ Güvenliği ve Kullanıcı Kimliği özelliğini duyurdu.

Infoblox, Ağ Güvenliği ve Kullanıcı Kimliği özelliğini duyurdu.

Infoblox, geçtiğimiz hafta “Infoblox Identity Mapping” adını verdiği ağ güvenliği ile kullanıcı kimliği arasındaki boşluğu akıllı bir şekilde dolduran özelliği duyurdu. Bu özellik sayesinde 2 farklı veri setini …

infoblox-hero

Infoblox, geçtiğimiz hafta “Infoblox Identity Mapping” adını verdiği ağ güvenliği ile kullanıcı kimliği arasındaki boşluğu akıllı bir şekilde dolduran özelliği duyurdu.

Bu özellik sayesinde 2 farklı veri setini network admin’leri için anlamlı hale getiren Infoblox, güvenlik event’lerini, mobil cihazların takibini ve ağ kullanımının izlenmesini de kolaylaştırmış oldu.

infoblox-2

Aynı zamanda bir Microsoft Gold Partner da olan Infoblox, Active Directory verilerini de kendi IP adres yönetimi veritabanına (IPAM) getirerek tek noktadan kontrolün yapılabilmesine imkan tanımış oldu. Bu bağlantı için de herhangi bir ek yazılıma ihtiyaç duyulmaması, önemini ve faydasını daha da arttırıyor.

Infoblox Identity Mapping, bu duyuru ile birlikte Infoblox NIOS 7.2’nin yeni bir özelliği olmuş durumda. Böylece ek bir ücret, veya yeni bir kurulum gerektirmiyor. Tek ihtiyaç ise “Infoblox Reporting Server”ın güvenlik event’lerini log’laması…

Etiketler

Bir Cevap Yazın