Let’s Encrypt SSL Sertifikası Nedir? - IHS Blog

Let’s Encrypt SSL Sertifikası Nedir?

Let’s Encrypt ile web sitenizin tüm bağlantılarını şifreleyebilir, ziyaretçilerinize daha güvenli bir sanal ortam sağlayabilirsiniz. Let’s Encrypt tüm internet kullanıcılarına güvenli bir internet ortamı sunmak amacı ile kurulan …

bedava-ssl-sertifikasi

Let’s Encrypt ile web sitenizin tüm bağlantılarını şifreleyebilir, ziyaretçilerinize daha güvenli bir sanal ortam sağlayabilirsiniz. Let’s Encrypt tüm internet kullanıcılarına güvenli bir internet ortamı sunmak amacı ile kurulan Internet Security Research Group sivil toplum kuruluşu tarafından geliştirilmiş, ücretsiz bir SSL servisidir.Security Research Group, ilk olarak 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır ve Cisco, Mozilla ve Electronic Frontier Foundation firmaları tarafından finanse edilmektedir.

Lets Encrypt ile hiç bir ücret ödemeden web sitenizi HTTPS protokolüne taşıyabilirsiniz.Chrome, Mozilla, Safari ve Microsoft Edge gibi modern web tarayıcılar tarafından desteklenmekte ve aynı zamanda İOS ve Android işletim sistemleri tarafından belli bir seviyeye kadar desteklenmektedir.Let’s Encrypt’in aynı zamanda sağladığı en büyük yenilik statik IP ihtiyacını duymadan SSL hizmeti verebilmesidir.

Let’s Encrypt SSL sertifikası ile web siteniz arama motorlarında güvenli web siteleri kategorisinde yer alır, arama sonuçlarındaki sıralamaları iyileşir ve kullanıcılarınıza güvenli bir ziyaret deneyimi sunarsınız.

Letsencrypt-ssl-sertifikasi

IHS olarak hosting hizmetlerimizde yaptığımız AR-Ge çalışmaları sayesinde tüm hosting servislerimiz anında ücretsiz Let’s Encrypt SSL sertifikasını bir tuş ile kurabilmektedirler.SSL sertifikasını kurmak için e-destek üzerinden mevcut hostinginizin yönetim panelinde yer alan  “Lets Encrypt Aktif Et” butonuna tıklamanız yeterli.

Kampanya detayları için Bedava SSL Kampanyası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Not : Online ödeme sistemleri ve E-Ticaret altyapısı bulunan web siteleri için Let’s Encrypt SSL sertifikası önerilmemektedir.Bankaların talep etmiş olduğu ek şifreleme yöntemleri için  Rapid SSLGeoTrust SSL ve Symantec SSL sertifikaları kullanılabilir.IHS SSL sertifikaları ürünlerinden bu SSL sertifikalarını hızlıca satın alabilir ve ücretsiz SSL kurulum hizmetinden yararlanabilirsiniz.

 

 

Etiketler

4 yorum

 1.    Cevapla

  Aktif ettim ve sitede font bozuluğu meydana geldi

 2.    Cevapla

  Aktif ettiğimiz zaman indexlenen sayfalarımızda değişikler oluyormu.

 3.    Cevapla

  aktif ettim fakat şu an siteme ulaşamıyorum. 😮

 4.    Cevapla

  Nasıl aktif edeceğimizi de ekleseydiniz mükemmel bir makale olurmuş

Bir Cevap Yazın