Target, 2013'te yaşadığı saldırıların etkisinden hala kurtaramıyor - IHS Blog

Target, 2013’te yaşadığı saldırıların etkisinden hala kurtaramıyor

Amerikan mağaza zinciri Target birkaç sene önce yaşadığı saldırı ve veri çalınmasının sonuçlarını hala yaşıyor. 2013 yılında 70 milyona yakın müşterinin kredi kartı ve kişisel bilgileri saldırganların eline …

Target Logo

Amerikan mağaza zinciri Target birkaç sene önce yaşadığı saldırı ve veri çalınmasının sonuçlarını hala yaşıyor. 2013 yılında 70 milyona yakın müşterinin kredi kartı ve kişisel bilgileri saldırganların eline geçmişti.

Geçtiğimiz haftaki bir mahkeme kararına göre Target bu süreçte kredi kartı güvenliği konusuna yeterince önem vermemiş ve bu yüzden ilgili bankalar tarafından bu saldırıdan ve sonuçlarından hala sorumlu tutulması kesinleşti.

5 milyon dolarlık davada bankalar uğradıkları zararın Target tarafından karşılanmasını talep ediyor.

Target, bu olaydan sonra 2013 yılından beri seri bazı gelişmeleri de yaşamaya devam ediyor. Saldırı olayından sonra CEO’sunun görevi bırakmasının ardından, Target finansal olarak da 70 milyon müşterisinin her biri için 10.000 dolarlık bir davada da taraf olmuştu.

Ayrıca şirket Visa’ya 67 milyon, Mastercard’a da 19 milyon dolar ceza ödemek zorunda kalmıştı.

Target bu olaydan sonra müşteri bilgileri konusunda çok daha ciddi önlemler almış olsa da, işin finansal maliyetinin yanında yaşanan prestij kaybı ve iş gücü çok daha büyük kayıplar yaşatmış oldu, ve hala da yaşatmaya devam ediyor…

Etiketler

Bir Cevap Yazın