.Top Uzantısı En Çok Tescil Edilenler Listesinde!

.Top Uzantısı En Çok Tescil Edilenler Listesinde!

.Top uzantısı son iki gün içerisinde 75.000 yeni alan adı tesciliyle hızlı bir yükseliş kaydetti. RegistrarStats.com raporuna göre .Top uzantısı 362.000 tescilli alan adıyla .Science’ı geçerek en çok …

top

.Top uzantısı son iki gün içerisinde 75.000 yeni alan adı tesciliyle hızlı bir yükseliş kaydetti.

RegistrarStats.com raporuna göre .Top uzantısı 362.000 tescilli alan adıyla .Science’ı geçerek en çok tescil edilen üst seviye alan adları arasında .XYZ’den sonra ikinci sıraya yükseldi.

RegistrarStats.com raporuna göre .Top dün 42.000’in üzerinde bir tescil sayısına ulaştı ve aşağıdaki tabloda da görüldüğü üzere Ağustos sonu itibarıyla yaklaşık 220.000 kez tescil edildi.

top alan adları tablosu

.TOP tescilcisi Mason Zhang 4 haneli tüm .top alan adlarının tescil edildiğini, 4 veya 5 haneli 0 içeren birkaç  alan adı dışında tüm 4 haneli .top alan adlarının da şu an tescil edilmiş durumda olduğunu söylüyor.

ntldstats.com raporuna göre tüm .Top alan adlarının %24’ü Çinli alan adı tescil kuruluşu Chengdu West tarafından tescil edildi.

En çok .Top tescilinin yapıldığı ilk 6 alan adı tescil kuruluşu Çin’de bulunmakta.

Geçen yıl yeni üst seviye alan adı programı kullanılmaya başlandığında yeni üst seviye alan adları arasında en çok tescil edilen iki alan adının .XYZ ve .Top olacağı tahmin ediliyordu.

.Top uzantılı alan adınızı başkaları almadan tescil ettirmenizi tavsiye ederiz.

 

Etiketler

Bir Cevap Yazın