YouTube Gaming, Twitch'in rakibi olarak yayına başladı - IHS Blog

YouTube Gaming, Twitch’in rakibi olarak yayına başladı

Haziran ayında YouTube “oyun pazarına” gireceğinin sinyallerini vermişti. Ve artık bu gerçeğe dönüşüyor, YouTube Gaming ile birlikte artık bir “Twitch kopyası” diyebileceğimiz platform hayata geçiyor. Twitch’i duymayanlar için …

youtube-gaming-1

Haziran ayında YouTube “oyun pazarına” gireceğinin sinyallerini vermişti. Ve artık bu gerçeğe dönüşüyor, YouTube Gaming ile birlikte artık bir “Twitch kopyası” diyebileceğimiz platform hayata geçiyor.

Twitch’i duymayanlar için kısaca özetlemek gerekirse, oynanan oyunları izlemek ve hatta kendi oyunlarımızı başkalarının izlemesini sağlayan bir platform. Ancak Twitch Amazon tarafından satın alındıktan sonra, Google da elbette boş durmadı ve YouTube üzerinde yeni bir platform yaratmış oldu.

youtube-gaming-2

https://gaming.youtube.com adresinden erişilebilen platform henüz çok yeni olmasına rağmen bir çok oyuncuyu mutlu edeceğe benziyor.

YouTube Gaming’e web üzerinden erişebilmeye ek olarak yakında Android ve iOS uygulamaları da çıkacak. YouTube mühendislerinden Frank Peterson’ın “bu daha başlangıç” açıklaması, Google’ın bu platforma ne kadar önem verdiğini gösteriyor.

youtube-gaming-3

Etiketler

Bir Cevap Yazın