İHS Telekom'a Üye Olan Herkese 150 ihspara Hediye! Detaylar
reklam

Aynı IP Adresi Kullanan Siteler


Alan Adı Grinizreklam

Aynı IP Adresi Kullanan Siteler Nedir?

IHS'nin Aynı IP Adresi Kullanan Siteler aracı, paylaşımlı hosting hizmetlerini kullanan site sahipleri için oluşturulmuş bir araçtır. Aracımız, IP adresinizi paylaştığınız tüm diğer web sitelerini görüntüler ve bu web sitelerinde size zarar verebilecek herhangi bir içerik olup olmadığını denetler.

Aracı kullanabilmek için yapmanız gereken ise sitenizin URL'sini aracın kutusuna yazmak ve aracın IP adresinizi paylaşıyor olduğunuz diğer web sitelerini bulmasını beklemek. Paylaşımlı hosting hizmetlerinde tek bir IP adresi, farklı kişilerin sahip oldukları bir grup farklı site ile paylaşılır. Aracımız tarafından IP'nizi paylaştığınız sitelerden herhangi birinde tehdit oluşturabilecek bir içerik tespit edilmişse, bu içeriğin sıralamalarınıza zarar verebileceğini unutmamalısınız.

Sitenizde herhangi bir virüs ya da yasadışı içerik bulunmuyor olsa bile, IP adresinizi paylaştığınız sitelerde bulunan bir içerik yüzünden arama motorlarındaki konumlarınız olumsuz etkilenir. Bu yüzden IP adresinizi paylaştığınız diğer sitelerle ilgili bir sorunun olup olmadığını görebilmeniz için Aynı IP Adresi Kullanan Siteler aracımızı kullanmanız oldukça önemlidir.

Aynı IP Adresi Kullanan Siteler aracımız, web sitenizin IP adresini paylaştığınız tüm sitelerin bir listesini oluşturur. Böylece bu sitelerin her birinin spam olup olmadığını ve yasadığı içerik kullanıp kullanmadığını tek tek kontrol edebilmenize olanak tanır.

IP adresinizi paylaştığınız sitelerden bir tanesinde yetişkinlere yönelik içeriklerden ve yasadışı içeriklerden biri mevcutsa ya da bu sitelerden bir tanesi spam olarak bildirilmişse bu durum sizin Page Rank değeriniz üzerinde de olumsuz bir etki bırakacaktır.

IHS'nin bu aracı tamamiyle ücretsizdir ve herhangi bir giriş ya da kayıt gerektirmez. Aracımız domaininiz aracılığıyla IP'nizi paylaşan kötü amaçlı siteleri tespit eder ve sıralamalarınıza zarar verebilecek bu siteleri size bildirir.