IP Kara Liste Kontrolü Aracı


Alan Adı GirinizIP Kara Liste Kontrolü Aracı Nedir?

Eğer web sitenize spam bulaşırsa, arama motorları güvenlik gerekçesiyle IP adresinizi kara listeye alır. Bu gibi durumlarda bazen web site sahipleri kendi web sitelerinin kara listeye alınmış olduğunu fark edemeyebilirler. Eğer web sitenizin arama motorlarından deindeks olduğunu ya da trafik akışınızda anormal bir düşüş olduğunu düşünüyorsanız, IHS Ücretsiz SEO Araçlarından biri olan IP Kara Liste Kontrolü Aracı ile web sitenizin kara listeye alınıp alınmadığını kontrol edebilirsiniz.

IP Kara Liste Kontrolü Aracımızı aşağıdaki direktifi takip ederek kullanabilirsiniz:

  • Aracımıza URL'nizin tamamını girdikten sonra aracımız kara listeye alınmış olan IP adreslerinin veri tabanına girerek orada sizin web sitenizi aramaya başlayacaktır. Eğer siteniz kara listeye alınmış olan IP adreslerinin arasında ise hemen bununla ilgili bir bilgilendirme yapacaktır.

Geçmiş dönemlerde webmasterlar web sitelerinin arama motorları tarafından kara listeye alınıp alınmadığını kontrol edebilmek için aşırı zor bir süreç yaşarlardı. Şimdi ise IHS Ücretsiz SEO Araçlarından biri olan IP Kara Liste Kontrolü Aracı bu süreci oldukça kolay bir hale getirdi. Web sitenizin kara listeye alınıp alınmadığını kontrol edebilmek için tek yapmanız gereken araca URL'nizi yazmak, hemen ardından da araç tarafından oluşturulacak olan raporu görüntüleyebileceksiniz.

IHS'nin IP Kara Liste Kontrolü Aracı hızlı ve ücretsizdir. Doğruluk garantili raporlar sunmasının yanı sıra herhangi bir kayıt işlemi ya da indirme işlemi de gerektirmiyor. Aracımız sadece web siteniz için kara liste IP kontrolü yapmakla kalmıyor, aynı zamanda aracımızla bir web sitesi satın almadan önce bu aracı kullanarak sitenin kara listeye alınıp alınmadığını da kontrol edebilirsiniz. Bu araç, IP adresinizi kara listeden kaldırmanız için atmanız gereken doğru adımları size gösterecek ve böylece gelecekte başınıza gelebilecek potansiyel sorunları ortadan kaldırmış olacaksınız.