İHS Telekom'a Üye Olan Herkese 150 ihspara Hediye! Detaylar
reklam

Google Kötü Amaçlı Yazılım Kontrolü


Alan Adı Grinizreklam

Google Kötü Amaçlı Yazılım Kontrolü Nedir?

IHS'nin Ücretsiz SEO Araçlarından bir diğeri de Google Kötü Amaçlı Yazılım Kontrolü Aracıdır. Bu araç sayesinde web sitenizde bulunan kötü amaçlı yazılım faaliyetlerini tespit edebilirsiniz. Bir web sitesi hakkında bir şeylerin yanlış olduğunu düşünmenize sebep olan şüpheleriniz varsa, tek yapmanız gereken sitenin URL'sini araca yazmak ve aracın sizin için kötü amaçlı bir faaliyet olup olmadığını taramasını beklemek. Bu bekleme süresinin birkaç saniyeden daha fazla olmayacağından emin olabilirsiniz.

Sitenizin URL'sini araca girdikten sonra web siteniz "Google' Safe Browsing Diagnostic Page" isimli sayfaya yönlendirilir. Google'ın bu sayfası, yönlendirmenin gerçekleştiği tarihten üç ay öncesine kadar olan kısmı tarar ve herhangi bir şüpheli aktivite görürse bunu size bildirir.

Eğer siteniz arama sonuçlarında deindeks oluyorsa, sitenizle ilgili bazı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Belki de bu sorunun kaynağı kötü amaçlı yazılım saldırılarıdır. Bu yüzden bu Kötü Amaçlı Yazılım Kontrolü Aracını günlük ya da haftalık olarak kullanarak web sitenizde herhangi bir dolandırıcılık, veri çalma, virüs ya da kimlik avı olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var.

Hatta sırf insanların kişisel bilgilerini çalmak için, hackerlar tarafından oluşturulmuş olan siteler bile var. Masum bir ziyaretçi bu siteye girdiği zaman, hackerlar bazı bilgilerini çalarak daha sonra bu kişilerin başlarına bela açabilirler. Bu yüzden bir siteyi ziyaret etmeden önce, Google Kötü Amaçlı Yazılım Kontrolü Aracı'nı kullanarak ziyaret edeceğiniz sitede kötü amaçlı bir yazılım ya da kimlik avı ile karşılaşmayacağınızdan emin olabilirsiniz.