İHS Telekom'a Üye Olan Herkese 150 ihspara Hediye! Detaylar
reklam

Server Durum Kontrolü

100 URL'e kadar yazınız. (Her URL ayrı satırda olmalı)reklam

Server Durum Kontrolü Nedir?

IHS'nin Ücretsiz SEO Araçlarından bir diğeri olan Sunucu Durum Kontrol aracı, web sitenizin sunucusunun çevrimiçi mi yoksa çevrimdışı mı olduğunu tespit etmekte kullanılır. Webmasterların tümünün sitelerinin sunucu durumlarını güncel tutabilmeleri için düzenli aralıklarla bu aracı kullanmaları gerekiyor. Bu yüzden tüm webmasterlarının böyle bir araca ihtiyacı olduğunu fark eden IHS ekibi, herkesin ücretsiz olarak kullanabileceği bu aracı oluşturdu.

Sunucu Durum Kontrol aracımızı aşağıdaki direktifleri takip ederek kullanabilirsiniz:

  • Aracın metin kutusuna eksiksiz bir site URL'si girin. 100 domaine kadar ekleyebilirsiniz fakat her bir URL'yi farklı bir satıra yazdığınızdan emin olmalısınız.
  • "Gönder" seçeneğine tıklayın ve aracımızın girmiş olduğunuz web sitelerinin sunucu durumlarını bulmasını bekleyin.

IHS’nin Sunucu Durum Kontrol aracını Özel Kılan Nedir?

IHS, premium özelliklere sahip SEO araçlarını ücretsiz bir şekilde kullanıcılarına sunduğu için ve kullanıcılarını herkesten daha fazla önemsediği için SEO sektöründe de saygınlık kazandı.

Profesyonel ekip arkadaşlarımız diğer araçlarımıza olduğu gibi bu aracımıza da inanılmaz özellikler eklediler. Bu aracın en şaşırtıcı olan özelliği şüphesiz ki tüm web sitelerinin durumlarını tek tek kontrol etmek yerine, bir seferde 100 adet web sitesinin durumunu kontrol edebiliyor olmasıdır.

Aracımız, kaç tane web sitesinin durumunu öğrenmek istediğiniz hiç fark etmeden, yazdığınız tüm sitelerin sunucu durum raporlarını sadece 2-3 saniye içinde doğru bir şekilde sunuyor.

Oluşturulmuş olan sunucu raporları uygun bir tablo biçiminde sunuluyor. Eğer web siteniz düzgün bir şekilde çalışıyorsa sunucu durumu "Çevrimiçi" olarak gözükecektir. Bu da ziyaretçilerinizin web sitenizi kolaylıkla gezebilecekleri anlamına gelir. Ancak durumunuz "Çevrimdışı" olarak görünüyorsa bunu dikkate almalısınız. Çünkü bu durum web sitenizde bir sorun olduğu anlamına geliyor ve siz bu sorunu düzeltene kadar ziyaretçileriniz web sitenize göz atamazlar.

Önceki yıllarda web sitelerinin erişilebilir olup olmadığını ve sunucuların doğru çalışıp çalışmadığını bilmek neredeyse imkansızdı. Ancak artık IHS'nin bu aracı ile sadece birkaç saniye içerisinde sitenizin durumu ile ilişkin raporu oluşturabilirsiniz.

IHS Ücretsiz SEO Araçları'ndan biri olan Sunucu Durum Kontrol aracı oldukça hızlıdır ve %100 doğruluk garantisi vardır. Herhangi bir kayıt işlemi gerektirmez, oldukça kullanışlı bir gösterge paneline sahiptir ve her tarayıcıda çalışabilir. Bu sebeplerden dolayı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz!