İHS Telekom'a Üye Olan Herkese 150 ihspara Hediye! Detaylar
reklam

Kırık Link Kontrol (404)


Alan Adı Grinizreklam

Kırık Link Kontrol (404) Nedir?

IHS Ücretsiz SEO Araçlarından bir diğeri olan Kırık Link Kontrol Aracına hoşgeldiniz. Bir linke tıkladığınız zaman karşınıza 404 error page çıkıyorsa, bu tıkladığınız linkin kırık bir link olduğu anlamına gelir. Bu tür kırık linkler web sitenizin ziyaretçilerinin tadını kaçırabilir ve itibarınızı zedeleyebilir.

Kırık Linklerin oluşmasının en yaygın sebepleri şunlardır:

  • Hedef web sayfasının permalinki değiştirilmiş olabilir.
  • Hedef web sayfası kullanılamıyor olabilir.
  • Hedef web sayfası silinmiş olabilir.

IHS'nin kırık linkler için geliştirdiği Kırık Link Kontrol Aracı, web sitenizde bulunan tüm kırık linkleri hızlıca bulur ve linklerle birlikte 404 hata sayfası uyarısı veren sayfaların URL'lerini de gösterir. Aracı kullanmak için tek yapmanız gereken sitenizin URL'sini araca girmek ve 'Gönder' seçeneğine tıklamak. Bu adımın ardından aracımız tüm web sitenizi tarar ve sonuçları gayet düzgün bir şekilde bir grafik olarak sunar. Ayrıca bu grafiğin içerisinde tüm sayfaların durum kodları ve durumları da mevcuttur.

Kırık Link Kontrol Aracımızın en önemli özelliklerinden bazıları da herhangi bir indirme, ödeme ya da yazılım bakımı gerektirmiyor olması.

Web sitenizde yüzlerce sayfa olabilir ve bu sayfaların her biri ile ilgilenip sorunları çözmeye çalışmak çok büyük emek gerektirir. Neyse ki çevrimiçi işinizde size yardımcı olabilecek bir Kırık Link Kontrol Aracı mevcut.

Bazıları bir web sitesi açıp kullanmak için sadece kaliteli içeriklere ve CMS'e(içerik yönetim sistemi) ihtiyaçları olduğunu düşünüyor. Fakat CMS'in sadece yeni site içeriği oluşturmanıza izin veren bir araç olduğunu unutmamalısınız. CMS'in web sitenizdeki bozuk linkleri kontrol etmek gibi bir yükümlülüğü yoktur. Bu konuda size yardımcı olabilecek bir araca ihtiyacınız var ve o özel araç da IHS Ücretsiz SEO Araçlarından Kırık Link Kontrol Aracı.

Kırık Linkler sadece kullanıcı deneyimini ciddi şekilde etkilemekle kalmaz, bazı durumlarda sitenizin SEO'sunu ve arama konumunuzu da etkiler. Eğer ziyaretçileriniz kırık linkler ile karşılaşırsa, bu ziyaretçilerin web sitenizden ayrılacağı ve tekrar web sitenizi ziyaret etmeyeceği oldukça muhtemeldir. Bu ziyaretçilerin sayfanızı ziyaret oranları düştükçe, arama motorları web sayfanızın kaliteli bilgi vermediğini düşünüyor ve böylelikle sıralamanız olumsuz etkileniyor.

İnsan emeği ile kırık linkleri kontrol etmek şüphesiz ki çok fazla zamanınızı ve emeğinizi çalacaktır. Çünkü yüzlerce sayfanın her birini gezmek zorunda kalabilirsiniz. Oldukça güç olmasının dışında bu durum neredeyse imkansızdır. Fakat bu sorunun önüne geçebilmek için tek ihtiyacınız olan şey sadece birkaç saniye içinde 404 hatalarınızı ve kırık linklerinizi görüntüleyecek olan IHS'nin bu ücretsiz Kırık Link Kontrol Aracı.

IHS'nin profesyonel ekibinin geliştirdiği bu araç, manuel olarak yaparsanız günler sürecek olan işlemleri sadece birkaç saniyede yaptığı için size de diğer SEO faaliyetlerinizle ilgilenmek için daha fazla zaman kalacak.