İHS Telekom'a Üye Olan Herkese 150 ihspara Hediye! Detaylar
reklam

Backlink Analiz


Alan Adı


İşleniyor
İşleniyor...

reklam

Backlink Analiz Nedir?

IHS Ücretsiz Seo Araçları'ndan biri olan Backlink Analiz Aracı sitenizi yüksek PR(PageRank) değerlerine sahip web sitelerine gönderen harika bir araçtır. Böylelikle sitenize daha fazla ziyaretçi yönlendirilmiş olur. Aracımız diğer backlink analiz araçlarından farklı olarak, her zaman itibar sahibi siteler üzerinde backlinkler oluşturur, böylelikle hiç spam ile karşılaşmazsınız. Ayrıca aracımız siteniz için backlinkler oluşturmanın yanı sıra, sitenizin arama motorlarında daha düzgün bir şekilde dizinlenmesine de yardımcı olur.

Aracı kullanmak için tek yapmanız gereken ilgili kutucuğa sitenizin URL'sini girmek ve 'Analiz et' seçeneğine tıklamak. Ardından oldukça hızlı olmasının yanı sıra tamamiyle ücretsiz olan Backlink Analiz Aracımız sitenizin linkini otomatik olarak yüksek PageRank değerlerine sahip olan sitelere gönderecektir. Normal şartlarda backlink analiz süreci çok fazla uğraş gerektiriyor olmasına rağmen, bizim bu ücretsiz SEO aracımız sadece birkaç dakika içerisinde bu zorlu işi yapabiliyor.

Backlinkler sitenize doğru bir tür köprü görevi görürler. Ancak backlinkler her zaman yeni internet kullanıcıları ve işin ehli olmuş internet kullanıcıları arasında tartışma konusu olmuşlardır. Fakat şu kesindir ki, backlinkler sitenizin arama pozisyonlarını geliştirmede önemli bir rol oynarlar ve üst düzey çevrimiçi pazarlamacılar, web sitelerini farklı anahtar kelimelerle birlikte derecelendirmek için önceliklerini her zaman yüksek itibar sahibi olan ve içerikleriyle ilgili olan backlinklere veriyorlar.

Siteniz ya da bloğunuz ne kadar kaliteli backlinklere sahip olursa, arama motorlarındaki sıralamalarınız da o kadar iyi olur. Google ve Yahoo gibi tüm ana arama motorları, web sitelerinin sıralamalarını yaparken bu sitelerin kullandıkları backlinklerin ne kadar kaliteli olduklarını, bu sitelerdeki sosyal paylaşımların oranlarını, bu sitelerdeki içeriklerin uzunluklarını ve bu sitelerin yapılarını ve hızlarını inceliyorlar. Bu yüzden webmasterların hepsi backlinklere önem vermelidir. Yoksa rakiplerini geride bırakamazlar.

Google, spam gibi görünen backlinkleri ya da konuyla ilgisi olmayan backlinkleri hiçbir zaman sevmemiştir. Bu tür backlinklere sahip olan web siteleri, sadece düşük arama pozisyonlarına sahip olmakla kalmaz, hatta arama sonuçlarındaki dizinlemelerini bile kaybedebilirler. Bu yüzden IHS ekibi, itibar edilesi olan ve aynı zamanda spam gibi görünmeyen backlinkler yaratabilmeniz için Backlink Analiz Aracı’nı oluşturdu. Bu araç ile backlinkler oluşturarak arama pozisyonlarında sitenizi yükseltebilirsiniz ve sitenizin sıralamasında oluşacak olan önemli değişiklikleri gözlemleyebilirsiniz.