İHS Telekom'a Üye Olan Herkese 150 ihspara Hediye! Detaylar
reklam

Yönlendirme Kontrolü


Alan Adı Grinizreklam

Yönlendirme Kontrolü Nedir?

www Yönlendirme Kontrol Aracımız ile yaptığınız yönlendirmelerin Arama Motoru dostu olup olmadıklarını hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Yanlış yapılandırılan yönlendirmelerden dolayı bir çoğumuzun arama motoru trafiği zarar görebilir, bu yüzden bu konuyu ciddiye almanız son derece önemlidir.

Yönlendirme linkinizin Arama Motoru Dostu olup olmadığını aşağıdaki adımları izleyerek kontrol edebilirsiniz:

  • Web site URL'sini eksiksiz olarak girin.
  • "Gönder" seçeneğine tıklayın.

Web sitenizin isminin http://www.websiteniz.com olduğunu ve web sitenizin herhangi bir ziyaretçi bu URL'yi yazdığında http://www.websiteniz.com/blog adresine otomatik olarak yönlendirilmiş olduğunu varsayalım. Peki ya arama motorları bu yönlendirmeyi takip edemiyorsa? Eğer gerçekten takip edemiyorlarsa web sitenizin arama motoru sıralamaları ciddi şekilde etkilenebilir.

Bu yüzden IHS'nin www Yönlendirme Kontrol Aracını kullanarak yönlendirmelerinizin Arama Motoru Dostu olup olmadıklarını kontrol edebilirsiniz. Eğer aracımız her şeyin yolunda olduğunu tespit ederse size durumu "İyi" olarak bildirir, aksi bir durumda ise "Kötü" olarak bildirecektir.

Yanlış yapılan yönlendirmeler yüzünden birçoğumuz arama sıralamalarındaki yerimizi kaybedebiliriz, hatta hiç trafik almama ihtimalimiz bile var! Bu yüzden tüm webmasterlar www Yönlendirme Kontrol aracımızı kullanarak yönlendirmelerini kontrol etmeliler. Böylelikle bir arama motoru web sitenize bağlandığında yapmış olduğunuz yönlendirmeleri takip edebilsin.